Česko - slovenský tým? To by byla síla! | iSport.cz
Pavel Novotný
2. ledna 2009 • 06:01

Česko - slovenský tým? To by byla síla!

TOP VIDEA
Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa Vrba končí v Plzni. Klubové ikoně tleskala Evropa, nahradit trenéra má Guľa
Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo Plzeň - Teplice: Pavel Vrba děkuje plzeňským fanouškům, ti mu připravili choreo
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO, FOTOGALERIE - Od rozdělení Československé republiky uplynula již pěkná řádka let. Český a slovenský ženský tenis se vydal každý svou vlastní cestou. Zasněme se však na chvíli a představme si, jaké by to bylo, kdyby k těmto událostem nedošlo.Jedenáct. Přesně tolik česko-slovenských hráček okupuje na konci tenisového roku 2008 první stovku nejlepších tenistek planety. Pravda, sezona se sice ne zcela povedla Nicole Vaidišové, ale nevadí. Máme tady další. Kdo to je? Dominika Cibulková, devatenáctiletá slečna, která má všechny předpoklady natrvalo se usadit mezi světovou elitou.

Dominika Cibulková na štvanické antuceNe, nejde jen o výjimečně povedenou sezonu slovenské krasavice, které v současnosti patří 19. příčka žebříčku. Posuďte sami, proč je Dominika Cibulková nejlepší Slovenkou současnosti.

Český tenis? Připravte se na špatné časy >>>

V roce 2005 patřila devatenáctileté slečně 555. příčka, o rok později 156, v minulém roce již pronikla na 52. příčku a lze se právem domnívat, že současná 19. pozice není jejím maximem. Kde najdeme jméno Dominiky Cibulkové na konci roku 2009?

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková


Mladá Slovenka tak v letošní sezoně zcela zastínila svojí kolegyni Nicole Vaidišovou. Zatímco česká naděje se utápěla v nevýrazných výkonech, Cibulková řádila na turnajích WTA se silou hurikánu.

Dvakrát si probila do semifinále (Amelia Island, Montreal), pětkrát zakončila svojí pouť o kolo dříve. Na raketě slovenské tenistky skončila například Venus Williamsová. Svoje sympatie však devatenáctiletá hráčka směřuje především k ruským tenistkám.

Francie kráčí do tenisového ráje >>

Mezi její oběti se totiž řadí Čakvetadzeová (tu porazila Cibulková hned dvakrát), Petrovová či Dementěvová. Ne zrovna vítězné vzpomínky na duel s Cibulkovou mají i Bondarenková, Bartoliová, Mauresmová, Ivanovičová či úřadující světová jednička Jelena Jankovičová. Co říkáte, není to skvělá sbírka skalpů?

Federerova nadvláda končí. Co bude dál? >>>

Jedničku pro hypotetický fedcupový tým máme. A dál? O dvě příčky níže je další slovenská hráčka Daniela Hantuchová. Kdyby náhodou formu neměla, nevadí, připravená je 41. hráčka světa Nicole Vaidišová. Ani to není zdaleka všechno. V první padesátce najdeme ještě Ivetu Benešovou (43.) a Petru Kvitovou (44).

Nicole Vaidišová během svého wimbledonského tažení


A zálohy jsou připraveny: 57. Magdalena Rybariková, 64. Lucie Šafářová, 72. Klára Zakopalová, 75. Barbora Záhlavová-Strýcová, 85. Petra Cetkovská a 99. Jarmila Gajdošíková.

Dojde Tomáš Berdych až na vrchol? >>>

Více tenistek má v první stovce pouze Rusko (15). Ale dost snění! Vraťme se do reality. Český tenis má oproti svému slovenskému sokovi v elitní společnosti sta nejlepších tenistek sedm hráček, Slováci čtyři. Tady jasně vedeme.

Proč zapadá hvězda Nicole Vaidišové? >>>

Na druhou stranu jsou před nejlepší Češkou Nicole Vaidišovou hned dvě Slovenky v podobě Dominiky Cibulkové a Daniely Hantuchové. Věřme, že i zde se pořadí brzy otočí. A proč ne již příští rok. Popřejme českému, ale i slovenskému ženskému tenisu co nejvíce kvalitních hráček i do příštího roku 2009.


  

 

 

 

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud