Dulgheruová šokovala Varšavu | iSport.cz
23. května 2009 • 16:01

Dulgheruová šokovala Varšavu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
ilustračné foto
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Senzační vítězkou tenisového turnaje ve Varšavě se stala Rumunka Alexandra Dulgheruová, které patří ve světovém žebříčku až 201. místo a v hlavní soutěži si zahrála poprvé v kariéře. V dnešním finále porazila osmou nasazenou Aljonu Bondarenkovou z Ukrajiny 7:6, 3:6 a 6:0.Dulgheruová se stala teprve pátou tenistkou v historii, která vyhrála turnaj WTA, ačkoli nefigurovala ani v druhé stovce světového žebříčku. Před ní to dokázaly jen Angelique Widjajaová (579.), Fabiola Zuluagaová (285.), Tamira Paszeková (259.) a Lindsay Davenportová (234.).

Rumunská hráčka, jež příští týden oslaví dvacáté narozeniny, přitom o start ve Varšavě málem přišla. "Zmeškala jsem letadlo a dorazila jsem těsně před zápasem. Měla jsem štěstí, že pršelo a program se posunul," uvedla Dulgheruová.

Nejprve vyhrála tři zápasy v kvalifikaci a poté pět utkání v hlavní soutěži. "Byl to neuvěřitelný týden. Je to úžasný příběh," rozplývala se Dulgheruová, které životní úspěch vynesl 98.500 dolarů a 470 bodů. Dosud jich přitom v žebříčku měla jen 283.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud