Nadal: Světová jednička? Největší šanci má Novak

Nadala ve čtvrtfinále trápilo zranění
David Ferrer slaví svou výhru nad Rafaelem Nadalem
Zklamaný Nadal po jedné z nevydařených výměn
Zklamaný Rafael Nadal v průběhu čtvrtfinále Australian Open proti krajanu Ferrerovi
Nadal dostal od slovenského tenisty Lacka kanára, nakonec však utkání otočil a postoupil
Novak Djokovič zažívá fantastickou sezonu
Srb Novak Djokovič se raduje z vítězného míče proti Tomáši Berdychovi ve čtvrtfinále Australian Open
15
Fotogalerie
Tenis
Začít diskusi (0)

Nemá konkurenci. Novak Djokovič začal sezonu 2011 ve stylu filmového Rockyho, který rozdrtí každého, kdo se opováží mu hodit rukavici. Bilance 18:0 a tři turnajové triumfy mluví za vše. A sílu Srba si dobře uvědomuje i jeho poslední oběť z finále Indian Wells Rafael Nadal. „Novak má největší šanci stát se na konci roku světovou jedničkou.“

Novak Djokovič se od začátku roku objevil na turnajích v Dubaji, Australian Open a Indian Wells.  Ani na jednom z nich nenašel přemožitele. Na každém z nich znechutil den Rogeru Federerovi. A podle současné světové jedničky Rafaela Nadala to ještě není zdaleka všechno.

Rodák z Mallorky sice má na svého konkurenta obrovský náskok téměř 4000 bodů v žebříčku, přesto ví, že jeho pozice zdaleka nemusí být tak pevná, jak se zdá. „Pro mě ale není důležité, jestli přijdu o první místo v průběhu sezony. Já chci být jedničkou hlavně na konci roku. To je pro mě hlavní a nejdůležitější faktor,“ ujišťuje čtyřiadvacetiletý tenista.

A šanci udržet své výsostné postavení i na konci roku určitě má slušné. Již ve středu sice startuje na tvrdém povrchu turnaj Sony Ericsson Open, ale poté už přijde čas krále oranžové drti. Antuková sezona, která otevře své brány za pár dní, by měla potvrdit dominanci devítinásobného grandslamového vítěze.

„Po Roland Garros vám řeknu, kdo je největší favorit na světovou jedničku po konci sezony,“ říká pětinásobný vítěz tohoto turnaje.



„Jedno však mohu říct již nyní. Nejlepší pozici má Djokovič. Právě v tomto období hraje na svém oblíbeném povrchu, ale on je výborný i na antuce, kde se velmi zlepšil. Je sebejistý, ví, co hrát, bude to s ním velmi těžké. Uvidíme, jaké budou šance na první místo právě po antukové části sezony,“ dodává Rafa.  

Své ambice netají ani současný suverén Djokovič. „Věřím, že mohu hrát dobře i na antuce, v posledních letech jsem udělal veliký pokrok. V letech 2008 a 2009 jsem například na Roland Garros hrál vždy velmi dobře,“ říká dvojnásobný semifinalista pařížského turnaje.

Jen pro připomenutí, při dvou účastech světové dvojky v semifinále mu konečnou vystavil právě Nadal, v posledním ročníku se Djokovič zastavil o rakouskou závoru v podobě Jörgena Melzera, a to i přes skutečnost, že vedl nad svým soupeřem již 2:0 na sety.

„Jsem si plně vědom, že pokud budu chtít vyhrávat na antuce velké trofeje, musím být fyzicky velmi dobře připravený. Je to nejpomalejší povrch, který vyžaduje velkou trpělivost, fyzickou připravenost, takže mě čeká ještě spousta práce. Určitě se na antukovou sezonu hodně zaměřím,“ posílá světové jedničce varování Novak.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů