Nadal: Myslet na Djokoviče by byla chyba | iSport.cz
20. května 2011 • 17:55

Nadal: Myslet na Djokoviče by byla chyba

Autor: ČTK
Nadal: Myslet na Djokoviče by byla chyba
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
Baník - Jablonec: Rychlý kontr Severočechů zakončil gólovou střelou z těžké pozice Kubista, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pár dnů volna si naordinoval španělský tenista Rafael Nadal před útokem na šestý titul na Roland Garros. Letos ho čeká na cestě za výhrou na pařížské antuce asi nejtěžší práce, a tak před příletem do města nad Seinou zamířil na chvilku domů, trávil chvíle se s svými nejbližšími a rozptyloval se golfu.Na French Open může Nadal šestým titulem vyrovnat legendárního Björna Borga, ale v cestě mu nejspíše bude stát letos neporažený Srb Novak Djokovič.

"Na pár dnů jsem vypnul," řekl Nadal po dnešním losování v areálu Roland Garros, které mu pro první kolo určilo za soupeře Američana Johna Isnera. "Zahrál jsem si na Mallorce trochu golfu a navštívil rodinu," popisoval uplynulý týden.

Od turnaje v Indian Wells měl plný program. Obhájil tituly v Barceloně a v Monte Carlu, ale prohrál finále v Madridu a v Římě s Djokovičem. "Proto jsem si odpočinul, zastavil se za babičkou, za bratranci a všemi strýci a tetami. Jednou jsem zašel na večeři s přáteli, protože jsem je neviděl dva tři měsíce," řekl první hráč světa.

Před začátkem turnaje nemyslí na 5. června, kdy je na pořadu finále French Open a jeho očekávaný souboj s Djokovičem. Sice prohrál v Paříži za uplynulých šest let jen jednou, ale dobře ví, že na antuce nemá nikdo nic jisté. "Vážně, myslím jen na Isnera. Přemýšlet o souboji s Djokovičem by byla velká, velká chyba," řekl Španěl.

Američan se proslavil loni maratonem na trávě ve Wimbledonu, ale na antuce by neměl být jeho tvrdý servis takovou zbraní. "Je to nebezpečný soupeř. Musím se soustředit na každou výměnu, jeho servis je jako vlnobití," konstatoval Nadal.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud