17. července 2011 • 12:40

Klejbanova má rakovinu: Porazím ji, věří si

Autor:
Alisa Klejbanová má rakovinu
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z těch slov mrazí: Alisa Klejbanova, 28. hráčka světa, v den svých 22. narozenin oznámila šokující zprávu: „Mám rakovinu!“ Bojuje se zhoubným nádorem lymfatických uzlin. Dobrou zprávou je, že je tahle choroba, známá jako Hodgkinova nemoc, léčitelná. V roce 1993 ji našli i u hokejisty Maria Lemieuxe, on tuhle smrtelnou mrchu překonal a vrátil se na led.


REKLAMA
digi tv

879570:full:true:true:true

Tenisoví fanoušci se divili, proč Klejbanova nehraje. Naposledy se ukázala v květnu v Římě, kde vypadla ve druhém kole. Není divu. V tu dobu už Alisu ničila rakovina. Proto se odhlásila z letošních grandslamových turnajů French Open i Wimbledonu.

A na své narozeniny v pátek rozplakala své příznivce. „Všem děkuji za krásná přání. Dlouho jsem nepsala o tom, proč se teď na okruhu neobjevuji. Důvod je prostý. Trpím Hodgkinovým lymfomem, jednou z forem rakoviny,“ šokovala “ Klejbanova v prohlášení. „Prožívám těžké období. Chybí mi tenis a fanoušci.

Tento sport představoval posledních patnácti letech celý můj život. Musím být trpělivá a silná. Budu bojovat!“ Klejbanova, která v roce 2008 vyhrála v Soulu oulu a o dva roky později Kuala Lumpuru, už má za sebou sev intenzivní léčbu v Itálii, po níž je jí lépe. Terapie ale potrvá několik měsíců.

Kteří sportovci překonali rakovinu
Mario Lemieux (45)
Legendární hokejista měl stejný typ rakoviny jako Klejbanova. Našli ji u něj v roce 1993, vyléčil se a v prvním zápase pa po návratu hned za zaznamenal tři body!

Martina Navrátilová (54)
Český tenisový idol loni bojoval s rakovinou prsu. Nejtěžší soupeřku v životě dokázala porazit. Zhoubný nádor jí byl odstraněn a podstoupila náročné ozařování.

Lance Armstrong (39)
Hvězda cyklistiky v roce 1996 onemocněla rakovinou varlat.  Ta mu byla odstraněna. Souboj o život vyhrál  pak i 7x Tour de France.Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze