Rosol si zahraje v Aucklandu s Ferrerem o první čtvrtfinále

Tenista Lukáš Rosol se po pátečním zisku prvního titulu ve čtyřhře na okruhu ATP v Dauhá dočkal vítězství i v singlu. Na turnaji v novozélandském Aucklandu vyřadil v prvním kole Alberta Ramose 6:2, 6:4 a o premiérovou účast ve čtvrtfinále se utká s jiným Španělem, obhájcem titulu a světovou pětkou Davidem Ferrerem.
Daviscupový reprezentant Rosol, jemuž patří 74. místo v žebříčku ATP, v v minulém týdnu v Dauhá vypadl v prvním kole se srbským favoritem Victorem Troickým, ale následně došel k životnímu úspěchu ve dvojici se Slovákem Filipem Poláškem. V Aucklandu Ramose od začátku drtil, vedl už 5:0, ale "kanára" mu nakonec neuštědřil.
I ve druhé sadě měl šestadvacetiletý tenista navrch a může se těšit na duel s Ferrerem, na něhož během kariéry zatím nenarazil. Loňský vítěz novozélandského turnaje měl v úvodním kole volno.
Výsledky:
Dvouhra - 1. kolo:
Mannarino (Fr.) - Anderson (5-JAR) 6:3, 6:3, Kohlschreiber (8-Něm.) - Bohli (Švýc.) 6:4, 4:6, 6:4, Starace (It.) - Montaňés (Šp.) 6:3, 6:2, Rosol (ČR) - Ramos (Šp.) 6:2, 6:4, Berlocq (Arg.) - Volandri (It) 6:5 skreč, García-López (Šp.) - Kunicyn (Rus.) 2:6, 6:4, 6:2, O. Rochus (Belg.) - Kamke (Něm.) 7:5, 6:4, Harrison - Querrey (oba USA) 6:4, 6:3.Paire (Fr.) - Ferrero (Šp.) 6:3, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Butorac, Soares (2-USA/Braz.) - Dlouhý, Melo (ČR/Braz.) 7:5, 6:0.