Novák chce pomoci mladé naději, bývalá pětka trénuje Veselého | iSport.cz
24. dubna 2012 • 19:16

Novák chce pomoci mladé naději, bývalá pětka trénuje Veselého

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Bývalá česká tenisová hvězda Jiří Novák bude trénovat naději Veselého
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý pátý hráč světa Jiří Novák se pokusí pomoci české naději Jiřímu Veselému vstoupit do světa velkého tenisu. V prostějovském klubu se stal trenérem loňské juniorské světové jedničky."Chtěl bych něčeho dosáhnout i v trenérské činnosti. Jako hráč jsem něčeho dosáhl a teď bych chtěl ty zkušenosti předávat mladým," řekl Novák Radiožurnálu. "Potřebuji někoho, kdo mi dá nový impulz, abych dostal raketu, která by mě vynesla nahoru," řekl Veselý, aktuálně 483. hráč světového žebříčku.

První společný trénink absolvovali dnes. "Jirka je teď uprostřed turnajů, takže toho moc nenatrénujeme. Jde spíš o morální podporu a o to, abychom si řekli, jak se to má hrát a další věci," řekl Novák, semifinalista Australian Open 2002.

Loni Veselý vyhrál jako první český tenista dvouhru juniorů na Australian Open a se Slovákem Filipem Horanským i čtyřhru. Byl vyhlášen nejlepším juniorem světa podle mezinárodní federace ITF. Nyní se snaží prosadit mezi muži. Letos vyhrál turnaj kategorie Futures v Číně, ale pak prohrál pětkrát v 1. kole. Na posledních dvou turnajích Futures ve Francii došel vždy do čtvrtfinále.

Jiří Veselý při exhibici v O2 AreněJiří Veselý při exhibici v O2 AreněFoto Michal Beránek (Sport)
Osmnáctiletý Veselý ukončil spolupráci s koučem Jaroslavem Machovským. "Nebylo to rozhodnutí ze dne na den. Hodně jsem přemýšlel, jak udělat změny a postupem času si říkal, že už to asi nebude ono. Neříkám, že s Bobem je to konec navěky, ale takový je tenisový vývoj. Pořád patří do mého týmu, ale nebudeme spolu tolik času jako dřív," řekl Veselý.

Sedmatřicetiletý Novák v minulosti pomáhal v Prostějově Robertu Rumlerovi a předloni Dušanu Lojdovi, ale na turnaje s nimi nejezdil.

Témata:  sport, tenis, novák, veselý
Vstoupit do diskuse
0

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud