Djokovič je ve finále, Federer proti jedničce neuhrál ani set

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

FRENCH OPEN | Soupeřem Rafaela Nadala ve finále French Open bude Novak Djokovič. Rogera Federera porazil 6:4, 7:5 a 6:3 a poprvé si v Paříži zahraje o titul.

Djokovič po pětisetových bitvách s Italem Andreasem Seppim a Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou, kdy se pohyboval na hraně vyřazení, zvládl semifinále bez ztráty setu.

Pro vývoj zápasu byla rozhodující koncovka druhé sady, kdy Federer za stavu 5:4 podával na vyrovnání na 1:1 na sety. Prohrál však tři gamy za sebou a sadu ztratil.

O osudu třetího setu rozhodl Djokovičův brejk v šesté hře. Pak už si zápas nenechal zkomplikovat a poprvé v kariéře se na pařížské antuce dostal do finále.

Může dál snít o tom, že vyhraje čtvrtý grandslamový turnaj za sebou a bude mít aktuálně v držení všechny nejvíce ceněné tenisové trofeje.