Mám peníze, slávu, výhry, grandslamy, září Šarapovová | iSport.cz
9. června 2012 • 23:11

Mám peníze, slávu, výhry, grandslamy, září Šarapovová

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je pohledná, úspěšná, bohatá, obletovaná a nyní patří i mezi legendy. V pětadvaceti letech vstoupila Ruska Maria Šarapovová mezi nezapomenutelné hvězdy díky své vášni pro tenis. Na antuce se dlouho nedokázala sklouznout, ale nakonec přišla cihlovému povrchu na chuť a uspěla na něm. Dnešním titulem na Roland Garros zkompletovala grandslamovou sbírku.
  "Nemám slov. Je to skvostný moment mé kariéry, ke kterému vedla dlouhá cesta," řekla Šarapovová po finálové výhře nad Italkou Sarou Erraniovou 6:3, 6:2. Triumfem na French Open se stala desátou hráčkou světa s tituly ze všech čtyř grandslamů.

"Věřím své hře a myslím, že to je jeden z důvodů, proč tady teď sedím se svým čtvrtým grandslamem, s titulem z Roland Garros," řekla sebevědomě. "Vždycky jsem věřila, že můžu být ještě lepší hráčkou, a to mně pomohlo," dodala.

Na kontě má 27 titulů ve dvouhře, na kontě miliony a nikomu by nemusela nic dokazovat. Šarapovová se ale dokázala po operaci ramena vrátit, i když vypadla z elitní stovky a nevěděla, jestli bude schopna hrát. Teď je znovu světovou jedničkou.

Maria Šarapovová vyhrála poslední grandslam, který ji chybělMaria Šarapovová vyhrála poslední grandslam, který ji chybělFoto ČTK/AP

"Mám všechno, co si můžu přát. Mám peníze, slávu, výhry a grandslamy, ale když je vášeň pro tenis větší, tak vás to žene dál a dál," řekla Šarapovová. Končit tedy zdaleka nehodlá.

"Začala jsem hodně mladá, ale konec ještě není. Nesedím tady, abych říkala, že je po všem. To je daleko. Cítím, že můžu ještě hodně dokázat."

Její cesta k zisku kariérního grandslamu začala v roce 2004 na trávě ve Wimbledonu. V All England Clubu získala v sedmnácti letech svůj první velký vavřín. "Tehdy to pro mě byl nejcennější moment," vzpomínala.

Pak ovládla US Open 2006 a o dva roky později i Australian Open. Další čtyři roky čekala na Roland Garros.

"Když jsem klesla po mečbolu na kolena, uvědomila jsem si, jak je to neobyčejné." Šarapovová řekla, že si nevšímala hlasů, které ji odepisovaly. Neposlouchala je, soustředila se sama na sebe.

Šarapovová se v utkání osmifinále French Open proti Kláře Zakopalové hádala s rozhodčímiŠarapovová se v utkání osmifinále French Open proti Kláře Zakopalové hádala s rozhodčímiFoto EPA

"Poslouchala jsem svůj vnitřní hlas, který mi říkal, že budu znovu úspěšná, a jsem," řekla rodačka ze sibiřského Ňaganě. "Je jedno, kolik jsem dostala ran, vždycky jsem se zvedla a hrála dál," řekla Ruska.

Její radost nezkazilo ani nedopatření pořadatelů, kteří při slavnostním vyhlášení uvedli, že poraženou vítězkou je Maria Šarapovová. Všichni se jen usmáli a Ruska pak při slavnostním vyhlášení mluvila anglicky, francouzsky, rusky i španělsky.

"Je mnoho těch, kterým děkuji, ale nejdůležitější je můj věrný tým," řekla tenistka.

Šarapovová se raduje z vítězství v semifinále French Open nad Petrou Kvitovou
Šarapovová se raduje z vítězství v semifinále French Open nad Petrou Kvitovou

Vstoupit do diskuse
2

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud