Turnajová jednička Murray prohrál s Raonicem a titul v Tokiu neobhájí

0
Nejlepší střelec se nedostal ani do Brna… Osmnáctka na baru?!
Životní den pro Vadlejcha? Jsem na nejvyšší úrovni, říká. Ale chce pomoc

Nejvýše nasazený Brit Andy Murray prohrál v semifinále turnaje v Tokiu s kanadským tenistou Milosem Raonicem a loňský titul neobhájí. Vítěz US Open a třetí hráč pořadí ATP měl sice v dnešním utkání proti světové patnáctce dva mečboly, ale nakonec Raonicovi podlehl 3:6, 7:6 a 6:7.

Jednadvacetiletý rodák z bývalé Jugoslávie Raonic bude hrát o třetí titul v této sezoně a čtvrtý v kariéře s domácím Keiem Nišikorim.

Čtvrtfinálový přemožitel Tomáše Berdycha zvítězil nad Kypřanem Marcosem Baghdatisem hladce dvakrát 6:2 za pouhých 61 minut. Nišikori má šanci vyhrát svůj druhý turnaj ATP po triumfu v Delray Beach v roce 2008.

Murray vedl v duelu s Raonicem ve třetím setu už 4:1, v sedmém gamu mu však Kanaďan vzal rovněž podání a v tie-breaku dotáhl zápas po dvou hodinách a 46 minutách k výhře.

Po neproměněných mečbolech ve dvanácté hře při Raonicově servisu frustrovaný Murray vztekle křičel a mlátil raketou. Olympijský šampion z Londýna prohrál s Kanaďanem podruhé ve třetím vzájemném duelu.