Domácí bombarďák Isner zničil světovou jedničku, Djokovič dohrál

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Ve čtvrtfinále skončil první hráč světa Srb Novak Djokovič, jenž prohrál s domácím Johnem Isnerem 6:7, 6:3 a 5:7. Američan se utká o finále s Argentincem Juanem Martínem del Potrem, který ve třech setech přehrál Rusa Dmitrije Tursunova.

Dvaadvacátý hráč pořadí ATP Isner do čtvrtfinále na turnaji neztratil ani set a úspěšně vykročil i od pátého vzájemného duelu se srbskou hvězdou. Ve vyrovnané úvodní sadě byly k vidění jen dva nevyužité brejkboly, takže rozhodla až jediná ztráta šestadvacetiletého rodáka z Bělehradu v tie-breaku.

Hned na úvod druhé sady odvrátil Djokovič čtyři brejkboly a vzápětí se dostal do vedení 2:0, které pak dovedl k vítězství 6:3, ale v závěrečné sadě psychickou výhodu nevyužil. Proti 208 centimetrů vysokému soupeři se dopustil několika chyb, když potřeboval vyrovnat na 6:6, a Američan po dvou hodinách a 26 minutách využil druhý mečbol.

Djokovič utrpěl s Isnerem druhou porážku v kariéře a znovu na americkém betonu. Nedotáhne tak k vítězství ani druhý turnaj po Wimbledonu, kde podlehl ve finále domácímu Andymu Murraymu. Před týdnem prohrál v semifinále v Montrealu se Španělem Rafaelem Nadalem.

"Celkově jsem hrál špatně, hrozný zápas. Od začátku do konce, snad kromě začátku druhého setu, jako bych byl úplně jiný hráč. Nedokázal jsem využívat příležitosti a svůj servis, v důležitých chvílích jsem dával dvojchyby... Tak to někdy chodí," uvedl Srb po zápase.

Djokovič přišel o možnost ovládnout jako první hráč všech devět turnajů kategorie Masters. V Cincinnati prohrál už čtyřikrát ve finále, přitom právě zdejší trofej mu jako poslední do sbírky chybí.

Dvouhra - 3. kolo:

Berdych (6-ČR) - Robredo (Šp.) 6:3, 6:0,
Murray (2-Brit.) - Benneteau (Fr.) 6:2, 6:2,
Nadal (4-Šp.) - Dimitrov (Bul.) 6:2, 5:7, 6:2.

Čtvrtfinále:

Berdych - Murray 6:3, 6:4,
Isner (USA) - Djokovič (1-Srb.) 7:6 (7:5), 3:6, 7:5,
Del Potro (7-Arg.) - Tursunov (Rus.) 6:4, 3:6, 6:1.

Čtyřhra - čtvrtfinále:

Bopanna, Roger-Vasselin (8-Indie/Fr.) - Paes, Štěpánek (4-Indie/ČR) 6:3, 6:7 (3:7), 10:8.

Ženy

Wozniacká (10-Dán.) - Kvitová (7-ČR) - 3:6, 6:2, 6:3,
S. Williamsová (1-USA) - Barthelová (Něm.) 6:4, 6:1,
A. Radwaňská (4-Pol.) - Vesninová (Rus.) 6:0, 6:2,
Li Na (5-Čína) - Kerberová (9-Něm.) 6:4, 6:4,
Halepová (Rum.) - Stosurová (11-Austr.) 6:4, 4:6, 6:2.

S. Williamsová (1-USA) - Halepová (Rum.) 6:0, 6:4,
Jankovičová (4-Srb.) - Vinciová (12-It.) 6:0, 6:4,
Li Na - A. Radwaňská bez boje.

Görgesová, Záhlavová-Strýcová (Něm./ČR) - Erraniová, Vinciová (1-It.) 4:6, 6:2, 11:9,
Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) - Kerberová, Petkovicová (Něm.) 6:1, 2:6, 12:10.