27. prosince 2013 • 17:33

Další bývalá hvězda jde trénovat. Federer se dohodl s Edbergem

Autor:
Legendární Stefan Edberg na tenisové exhibici v Praze
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Roger Federer se přece jen dohodl na spolupráci se Stefanem Edbergem a někdejšího skvělého švédského tenistu angažoval do svého trenérského týmu. Sedmačtyřicetiletý Edberg by měl s dlouholetou světovou jedničkou a vítězem rekordních 17 grandslamů strávit při turnajích nejméně deset týdnů v roce.


REKLAMA
digi tv

"Stefan byl mým dětským idolem. Těším se na čas, který strávíme společně. Mám se od něj co učit," napsal Federer dnes na facebook. S Edbergem na začátku prosince v Dubaji krátce spolupracovali a nakonec se dohodli na pokračování.

Společně by se poprvé měli představit na Australian Open, které v Melbourne začne 13. ledna. Edberg se bude na Federerově přípravě podílet společně s jeho dlouholetým koučem Severinem Lüthim.

Federer nemá za sebou vydařenou sezonu, v níž zkoušel i nové rakety. V říjnu ukončil spolupráci s jedním z koučů Paulem Annaconem. Angažováním Edberga se vydal podobnou cestou jako jeho největší rivalové.

Někdejšího skvělého hráče si vzal za trenéra už před dvěma lety britský tenista Andy Murray, jehož vede Ivan Lendl, srbská hvězda Novak Djokovič zase dnes absolvoval premiéru pod dohledem Borise Beckera.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze