29. prosince 2013 • 03:00

Skvělý start. Štěpánek s Kvitovou smetli v Hopman Cupu obhájce titulu

Autor:
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenisté Radek Štěpánek s Petrou Kvitovou vstoupili vítězně do Hopmanova poháru smíšených dvojic. Český pár dnes v Perthu zdolal podle očekávání oslabené španělské obhájce titulu 3:0 na zápasy.


REKLAMA
digi tv

"Pro nás oba to byl první zápas nové sezony a je skvělé začít výhrou, takže jsme spokojeni," řekla Kvitová v rozhovoru na kurtu po smíšené čtyřhře.

Kvitová zdolala zdravotně indisponovanou Anabel Medinaovou jasně 6:1, 6:0 za 57 minut a Štěpánek si poradil se 194. hráčem žebříčku Danielem Muňozem, který nahradil Tommyho Robreda, dvakrát 6:2 za hodinu a čtvrt. Na závěr Češi zvládli také svoji premiérovou smíšenou čtyřhru a španělský pár porazili 6:3, 6:4.

"Výsledek hovoří za vše, vyhrála jsem a to je důležité. Na první zápas to bylo docela dobrý," pochvalovala si Kvitová po své dvouhře na Radiožurnálu. "Vyzkoušela jsem si pár věcí, které jsme trénovali, a bylo vidět, že to třeba i sem tam funguje. To je důležité vědět. Servis mě hodněkrát podržel, takže dobrý," usmála se světová šestka, která předloni Hopmanův pohár vyhrála společně s Tomášem Berdychem.

Medinaovou, vítězku minulého ročníku soutěže s Fernandem Verdascem, omezovala bolavá kolena. "Trápí mě delší dobu a vždy po dlouhém letu je to horší, takže jsem je cítila a nemohla jsem dobře běhat," řekla Španělka.

Petra Kvitová smetla na Hopmanově poháru Španělku Medinaovou 6:1, 6:0
Petra Kvitová smetla na Hopmanově poháru Španělku Medinaovou 6:1, 6:0

Dvojnásobný vítěz Davisova poháru Štěpánek v horkém dni Muňoze jistě přehrál. "Soupeř byl velká neznámá, takže tam bylo počáteční oťukávání. Dařilo se mi ale brát mu servis a držet si svůj, i když jsem měl zpočátku problémy s nadhozem, protože jsme hráli v poledne a svítilo mi do nadhozu. Ale to jsou věci, které budou člověka potkávat na turnajích každý den," řekl Štěpánek.

Ve smíšené čtyřhře se Kvitová a Štěpánek první dva gamy sehrávali, ale pak se dobře doplňovali. Štěpánek ukázal své deblové kvality a Kvitová přidala několik povedených volejů. "Byla to legrace, užívala jsem si to," řekla.

Dalšími soupeři Kvitové a Štěpánka budou v pondělí Francouzi Jo-Wilfried Tsonga a Alizé Cornetová a v pátek tým USA, který tvoří John Isner a Sloane Stephensová.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu (Austrálie):

Skupina B:

ČR - Španělsko 3:0

Kvitová - Medinaová 6:1, 6:0, Štěpánek - Muňoz 6:2, 6:2, Kvitová, Štěpánek - Medinaová, Muňoz 6:3, 6:4.

MATCH OVERVIEW LEGACY

Zápas Petry Kvitové sledujte ONLINE ZDE

MATCH OVERVIEW LEGACY

Zápas Radka Štěpánka sledujte ONLINE ZDE

MATCH OVERVIEW LEGACY

Zápas čtyřhry Kvitové se Štěpánkem ssledujte ONLINE ZDE

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze