3. ledna 2014 • 14:14

Hopman Cup: Štěpánek místo zápasu bavil v exhibici, Francie je ve finále

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Francouzští tenisté postoupili do finále Hopmanova poháru, v němž je v sobotu čeká duel s Polskem. Alizé Cornetová a Jo-Wilfried Tsonga porazili ve svém posledním utkání ve skupině B Španělsko 3:0. Petra Kvitová a Radek Štěpánek si o tak titul v Perthu nezahrají, i když v závěrečném duelu porazili tým USA.

Kvitová vyhrála nad Sloane Stephensovou úvodní set 6:3 a Američanka pak zápas kvůli bolavému zápěstí vzdala. "Škoda, že zápas skončil takto," řekla Kvitová po utkání.

Štěpánek měl nastoupit proti Johnu Isnerovi, ale ten má rovněž zdravotní problémy a vzdal bez boje. Štěpánek si v exhibičním utkání zahrál s Milosem Raonicem a Kanaďana porazil 5:7, 6:3 a 7:6.

Raonic nastřílel 23 es, ale Štěpánek zvládl zápas se světovou jedenáctkou výtečně. Navíc bavil diváky - jednou půjčil raketu lajnovému rozhodčímu, jindy při čekání na jestřábí oko chtěl "zastřelit" rozhodčího raketou.

V tie-breaku třetího setu sice už prohrával 1:4, ale šesti míči v řadě zápas po více než dvou hodinách ukončil. V hledišti pak objal fanynku zahalenou v české vlajce. "Těžko se returnuje jeho skvělý servis, ale zápas jsem si užíval. Zkusil jsem to a vyšlo to," usmíval se pětatřicetiletý Štěpánek v rozhovoru na kurtu.

Francouzi prošli základní skupinou bez zaváhání. První bod proti Španělsku získala Cornetová, přestože ji v druhém setu proti Anabel Medinaové trápily problémy se stehenním svalem. Dvouhru ale vyhrála dvakrát 6:2. Druhý bod pak přidal Tsonga po nečekaně vydřené výhře 6:4, 6:7 a 6:2 nad Danielem Muňozem.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu: Skupina B:

Francie - Španělsko 3:0
Cornetová - Medinaová 6:2, 6:2, Tsonga - Muňoz 6:4, 6:7 (7:9), 6:2, Cornetová, Tsonga - Medinaová, Muňoz 8:3.