Štěpánek s Berdychem postupují, skončili Veselý i Plíšková

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN 4. DNE FRENCH OPEN | Daviscupoví šampioni Radek Štěpánek s Tomášem Berdychem na French Open postupují dál, Štěpánek si poprvé od roku 2009 zahraje na Roland Garros třetí kolo. Pětatřicetiletý matador na pařížské antuce porazil 6:0, 6:3, 3:6, 6:4 turnajovou patnáctku Michaila Južného z Ruska a čeká ho opět nasazený hráč, osmnáctka Ernests Gulbis z Lotyšska. Karolína Plíšková bojuje s favorizovanou Polkou Radwaňskou.

Tomáš Berdych si poradil s nepříjemným Kazachem Nědovjesovem po setech 6:7, 6:4, 7:5, 6:3. Se soutěží se naopak rozloučil dvacetiletý Jiří Veselý, který prohrál ve 2. kole s osmým nasazeným Milosem Raonicem z Kanady 6:7, 4:6 a 1:6. Stejně se vedlo Karolíně Plíškové. Finalistka z minulého týdne z Norimberku prohrála s favorizovanou třetí nasazenou Agnieszkou Radwaňskou z Polska 3:6, 4:6.

Berdych měl s Nědovjesovem, až 101. hráčem žebříčku ATP, plné ruce práce. Kazach riskoval a hodně hru zkracoval za síť. Odpor soupeře zlomil Berdych až ve čtvrtém setu, v kterém sice prohrával 0:3, ale pak získal šest her v řadě.

Dalším soupeřem Berdycha, semifinalisty French Open z roku 2010, bude Španěl Roberto Bautista Agut. S 29. hráčem světa letos Berdych prohrál v Indian Wells a má s ním bilanci 1:2 na zápasy.

Štěpánek měl proti dalšímu třicátníkovi Južnému vynikající vstup do zápasu. První set vyhrál za 26 minut bez ztráty gamu a pohodu si přenesl i do druhé sady. Třetí set byl vyrovnaný do stavu 3:3, kdy převzal iniciativu papírový favorit Južnyj a po zisku tří gamů v řadě snížil.

Oba tenisté absolvovali v prvním kole pětisetové bitvy, k té však dnes nedošlo. Za klíčového stavu 3:3 se ve čtvrté sadě podařil brejk Štěpánkovi, jenž sice následně opět o podání přišel, ale hned poté si Južného servis vzal znovu, i díky dvěma soupeřovým dvojchybám za sebou. Při vlastním podání pak proměnil první mečbol a za dvě a půl hodiny postoupil.

"Hrál jsem tenis, který jsem chtěl hrát. Na rozdíl od prvního kola jsem ho hrál hned od začátku. Tenis si zase užívám. Hraju tenis, který soupeřům nevoní," řekl Štěpánek českým médiím v Paříži.

V osmém duelu s Južným srovnal 43. hráč světa Štěpánek vzájemnou bilanci na 4:4. Proti o deset let mladšímu Gulbisovi se mu zatím dařilo výrazně méně, ve třech utkáních proti němu neuhrál ještě ani set. Sedmnáctý tenista žebříčku přijel do Paříže z turnaje v Nice, kde získal svůj první titul na antuce.

Radek Štěpánek v boji o třetí kolo French Open s Michailem Južným

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 23,968.900 eur):

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:

Johnson (USA) - Lokoli (Fr.) 4:6, 6:7 (7:9), 7:6 (7:3), 6:3, 6:3.

Janowicz (22-Pol.) - Nieminen (Fin.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:4), 6:4,
Kližan (SR) - Haase (Niz.) 6:1, 3:6, 6:1, 1:6, 7:5.

Čtyřhra - 1. kolo:

Peya, Soares (2-Rak./Braz.) - Istomin, Rosol (Uzb./ČR) 7:5, 6:4,
Bolelli, Fognini (It.) - Bednarek, Dlouhý (Pol./ČR) 6:4, 6:4,
Erlich, Melo (Izr./Braz.) - Čermák, Jelgin (ČR/Rus.) 4:6, 7:6 (7:1), 7:6 (7:4),
Bautista, Sijsling (Šp./Niz.) - Levinský, Marx (ČR/Něm.) 7:6 (10:8), 3:6, 6:1.

Townsendová (USA) - Cornetová (20-Fr.) 6:4, 4:6, 6:4,
Tomljanovičová (Chorv.) - Vesninová (32-Rus.) 7:6 (8:6), 6:2.

Hradecká, Krajiceková (ČR/Niz.) - Schiavoneová, Solerová (It./Šp.) 6:4, 6:3,!
Fichmanová, Pavljučenkovová (Kan./Rus.) - Hlaváčková, Šafářová (9-ČR) 7:6 (7:4), 3:6, 6:1,
Huberová, Raymondová (15-USA) - Cetkovská, Melzerová (ČR) 6:2, 7:6 (7:4),
Peschkeová, Srebotniková (4-ČR/Slovin.) - Davisová, Moultonová-Levyová (USA) 6:1, 6:2.