Berdych smetl Isnera, ve čtvrtfinále vyzve Gulbise, který srazil Federera

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

VÝSLEDKY FRENCH OPEN | Cesta Tomáše Berdycha grandslamovým French Open nekončí. Český tenista porazil Johna Isnera z USA třikrát 6:4 a podruhé v kariéře postoupil v Paříži do čtvrtfinále. Tam se utká s Lotyšem Ernestsem Gulbisem, který překvapivě vyřadil Rogera Federera.

Příštím soupeřem osmadvacetiletého Berdycha bude Lotyš Ernests Gulbis, který si ve třetím kole poradil s Radkem Štěpánkem a v osmifinále porazil čtvrtého nasazeného Rogera Federera 6:7, 7:6, 6:2, 4:6 a 6:3.

Švýcarský tenista vyřazením ve 4. kole zaznamenal nejhorší výsledek na French Open od roku 2004, kdy skončil ještě o kolo dřív, zatímco Gulbis je v grandslamovém čtvrtfinále poprvé po šesti letech.

"Cítím se skvěle, zápas se vyvíjel dobře. Jsem rád, že jsem to zvládl bez výkyvu a postoupil ve třech setech," řekl Berdych v rozhovoru pro Eurosport. "V každém setu jsem získal brzy brejk a sám podával celý zápas dobře," shrnul zápas.

Poprvé se Berdych probojoval do čtvrtfinále v roce 2010, kdy se dostal až mezi poslední čtyři. Alespoň dvakrát si z českých hráčů zahráli čtvrtfinále v Paříži před Berdychem jen Ivan Lendl (7x), Jan Kodeš (4x) a Karel Nováček (2x).

Je to tam! Tomáš Berdych slaví postup do čtvrtfinále French Open

Berdych si na 206 centimetrů vysokého Američana věří a sebevědomě začal i v Paříži. Hned v úvodní hře mu vzal podání čistou hrou a brejk mu k zisku první sady stačil. Stejný scénář měl i druhý set, který také rozhodl brejk v první hře.

Vysoký standard hry držel Berdych celé utkání. Jen minimálně chyboval (13), ve výměnách hrál razantně i přesně a především dobře podával. Potřetí vzal soupeři podání ve třetí hře třetí sady a duel vyhrál za hodinu a padesát minut.

Svěřenec trenéra Tomáše Krupy prožívá jednu z nejlepších sezon. V lednu se poprvé dostal do semifinále Australian Open, získal titul na turnaji v Rotterdamu, ještě dvakrát postoupil do finále a zatím má v roce 2014 bilanci 31 výher proti osmi porážkám.

Podobně je na tom i jeho další soupeř. Gulbis už letos získal dva tituly a proti Federerovi potvrdil svoje nedávná slova, že v pětadvaceti letech přestal mrhat talentem a snaží se chytit poslední vlak. "Je to moje největší vítězství v kariéře. Zatím se mi ve Francii daří, vyhrál jsem v Marseille a v Nice, tak doufám, že tady to bude pokračovat," prohlásil.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 23 968 900 eur):
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Verdasco (24-Šp.) - Gasquet (12-Fr.) 6:3, 6:2, 6:3,
A. Murray (7-Brit.) - Kohlschreiber (28-Něm.) 3:6, 6:3, 6:3, 4:6, 12:10.

4. kolo:
Berdych (6-ČR) - Isner (10-USA) 6:4, 6:4, 6:4,
Gulbis (18-Lot.) - Federer (4-Švýc.) 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:2, 4:6, 6:3,
Djokovič (2-Srb.) - Tsonga (13-Fr.) 6:1, 6:4, 6:1,
Raonic (8-Kan.) - Granollers (Šp.) 6:3, 6:3, 6:3.

Ženy:
Dvouhra - 4. kolo:
Bouchardová (18-Kan.) - Kerberová (8-Něm.) 6:1, 6:2,
Suárezová (14-Šp.) - Tomljanovičová (Chorv.) 6:3, 6:3,
Šarapovová (7-Rus.) - Stosurová (19-Austr.) 3:6, 6:4, 6:0,
Muguruzaová (Šp.) - Parmentierová (Fr.) 6:4, 6:2.

Čtyřhra - 3. kolo:
Hradecká, Krajiceková (ČR/Niz.) - Keysová, Riskeová (USA) 7:6 (8:6), 3:6, 6:1.

Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Grönefeldová, Rojer (Něm./Niz.) - Hradecká, Fyrstenberg (ČR/Pol.) 6:7 (8:10), 6:2, 10:5.