Monfilsova show proti Djokovičovi: za lobem běžel i bez rakety | iSport.cz
7. srpna 2014 • 10:10

Monfilsova show proti Djokovičovi: za lobem běžel i bez rakety

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
0
Monfils baví diváky nejen tenisem.
TOP VIDEA
Liberec - Mladá Boleslav: Krásná akce! Pešek nabral rychlost, vyhnul se Šedovi a domácí vedli 1:0!
Hoftych: Jsme, kde jsme chtěli být. Důležitý bude teď los
VŠECHNA VIDEA ZDE

„Je asi jediným hráčem, na jehož zápas bych byl ochotný si koupit lístek,“ vyprávěl Novak Djokovič. Platit nemusel. Pro sledování středečních kousků showmana Gaela Monfilse měl nejlepší místo za všech – přímo na kurtu. Djokovič Francouze přemohl ve 2. kole turnaje série Masters v Torontu 6:2, 6:7 (4), 7:6 (2) a vítězně se vrátil po wimbledonském triumfu.„Byla to vážně velká zábava, takový zápas si člověk užije,“ smál se Djokovič po skvělém utkání, v němž Monfils rozpumpoval kanadské publikum do euforie. Při jedné z výměn od základní čáry zahrál úder mezi nohama, jindy se zase jako šílený rozběhl proti smeči srbského protivníka a ve vysokém výskoku na síti mohl být rád, že mu tenisák neorazítkoval pozadí.

Diváky zvedl ze sedadel i rybičkou na síti, po níž ztratil raketu, a přesto se s prázdnýma rukama rozběhl za lobem z Djokovičovy rakety.

„Rvu se o každý míček. Možná někdy na kurtu vypadám líně a nesoustředěně, ale to je velký omyl. Makám po celý zápas,“ pravil Monfils, jenž měl velkou šanci Djokoviče porazit. V rozhodující třetí sadě vedl 3:1, za stavu 6:5 a 30:30 byl dva míčky od triumfu. Srb však bral 9 z 11 posledních výměn a postoupil po 160 minutách dřiny.

„Musím být pozitivní. Hrál jsem první zápas na betonu od Miami, na kurtu jsem byl víc než dvě a půl hodiny. To si pak lépe zvyknete na podmínky a osaháte si kurt,“ prohlásil spokojeně Djokovič. Spokojení museli být i diváci. Taková show se na kurtech jen tak nevidí.

VIDEO: Monfilsovy momenty z Toronta

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud