9. října 2014 • 08:48

Berdych v Šanghaji porazil Karloviče a už je ve čtvrtfinále

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tenista Tomáš Berdych postoupil v Šanghaji do čtvrtfinále a znovu zvýšil své naděje na účast na Turnaji mistrů v Londýně. Šestý nasazený hráč čínského turnaje série Masters dnes porazil nebezpečného chorvatského ranaře Iva Karloviče 6:3, 6:4 a jeho příštím soupeřem bude Francouz Gilles Simon.

Berdych nepovolil Karlovičovi žádný brejkbol a sám mu vzal v každém setu jednou servis. Chorvat sice nastřílel 19 es, ale český hráč získal většinu výměn od základní čáry a udělal jen osm nevynucených chyb. Zápas Berdych ukončil za hodinu a čtyři minuty vítězným forhendem na lajnu, který stvrdilo i "jestřábí oko".

Devětadvacetiletý Berdych zdolal o šest let staršího Karloviče poprvé po více než třech letech a vzájemnou bilanci upravil na tři výhry a čtyři porážky.

V boji o semifinále čeká Berdycha další soupeř, s kterým má nepříznivý poměr zápasů. Se Simonem, 29. hráčem světa, se střetl osmkrát a pět zápasů prohrál, z toho čtyřikrát na tvrdém povrchu. Poslední duel ale loni v Bangkoku vyhrál.