Rosol i Karolína Plíšková v Indian Wells postupují, Šafářová končí

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tenista Lukáš Rosol postoupil do třetího kola turnaje v Indian Wells, poté co otočil duel se Slovákem Martinem Kližanem a vyhrál 4:6, 6:0 a 6:3. Už v osmifinále je pak Karolína Plíšková, která porazila Španělku Garbiňe Muguruzovou 7:5 a 6:4.

Naopak ve třetím kole vypadla Lucie Šafářová. Desátá nasazená hráčka podlehla Ukrajince Elině Svitolinové 6:7 a 5:7.

Rosol tak zvládl svůj první zápas po neúspěšném vystoupení v Davisově poháru proti Austrálii. Proti Kližanovi se sice pomaleji rozjížděl a prohrál první set, ale ve druhé sadě nadělil soupeři kanára. Klíčové bylo především to, že ve druhém setu potvrdil brejk na 3:0, přestože odvracel tři brejkboly a šestkrát byla shoda.

Následně dovedl zápas k výhře.V dalším kole na Rosola čeká sedmý nasazený Švýcar Stan Wawrinka, či Nizozemec Robin Hasse.Turnajová čtrnáctka Plíšková potvrdila v souboji s dvaadvacátou hráčkou světa Muguruzovou kvalitní servis, který ani jednou neztratila a dovolila soupeřce jediný brejkbol.

Sama naopak Španělce v každém setu jedno podání sebrala a za hodinu a půl slavila postup. Nyní ji čeká vítězka souboje mezi turnajovou trojkou Simonou Halepovou z Rumunska a Američankou Varvarou Lepchenkovou.

Šafářová vzala Svitolinové jako první podání, ale hned ho sama ztratila a neuspěla ani v tie-breaku. Podobně na tom byla i ve druhém setu, když vedla 2:0, ale dovolila soupeřce skóre otočit a za stavu 5:6 prohraným servisem umožnila Ukrajince postup.