31. října 2015 • 15:47

Kotyza v extázi: Výkon Petry s Šarapovovou nepatří do této sezony

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1 Plzeň - Třinec: Jakub Pour zakončil na vyrážečku Hrubce, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen výjimečně vstává kouč David Kotyza při sledování zápasů své svěřenkyně Petry Kvitové v hledišti ze židle. V Singapuru z ní dnes dokonce vyskočil a tleskal, když viděl, jak pátá tenistka světa otočila v semifinále Turnaje mistryň po skvělém představení druhý set s Marií Šarapovovou.


REKLAMA
digi tv

"Ty jo, kdy já se naposled zvedl? Moc si takových chvil nepamatuju," řekl Kotyza v útrobách singapurské haly po výhře Kvitové nad Šarapovovou 6:3, 7:6. Ve druhé sadě přitom Češka už prohrávala 1:5, ale set otočila a získala v tie-breaku.

Kotyza i za nepříznivého stavu ve druhém setu věřil, že je Kvitová schopna sadu zvrátit. "Měl jsem pocit, že je pořád v klidu a zároveň bojovná," uvedl a dodal: "Říkal jsem si, že kdyby ji jednou brejkla a podržela podání, šla by Maria servírovat za stavu 5:4 a to už je vachrlatá věc. Holky skoro radši set dorážejí na returnu."

Hra Kvitové proti Šarapovové připomínala výkon české hvězdy třeba z obou finále Wimbledonu, v kterých dominovala a hrála jakoby v transu. "Dost se tomu její stav blížil," přitakal Kotyza. Z pohledu letošní sezony, v které měla hráčka různé problémy, byl výkon Kvitové proti Rusce vysoce nadstandardní. "Já nevím, jestli vůbec do téhle sezony patří. Asi bych ho zařadil někam vedle," řekl Kotyza s nadsázkou.

Trenér upozornil, že cenný byl už sám fakt, že se Kvitová i přes dvě porážky ve skupině do semifinále vůbec dostala. "Važme si toho, ale je pravda, že se k němu postavila čelem," řekl Kotyza.

V boji o finále hrála Kvitová výborně a dobře se pohybovala. "Zápas se Šarapovovou se nedá odchodit. Je to semifinále Masters, konec sezony. Prostě se to všechno spojilo a ona ze sebe vymáčkla všechno," doplnil trenér.

"Maria je velká hvězda, hráčka par excellence. Takové zápasy se nekonají každý týden. Jsou výjimečné," řekl Kotyza. "Peťa se chtěla předvést, ale proti Šarapovové to nikdy není snadná záležitost. I když jí to Petra otočila z 1:5 na 6:5, vytáhla pak několik super úderů. Šla do toho agresivně. Kdo se nebude bát, ten vyhraje."

Odvahu a schopnost ukončit zápas ukázala Kvitová v tie-breaku, v kterém si za stavu 4:3 pomohla podáním. "Dvakrát výborně zaservírovala. Šoupla jí to rychle do bekhendu a pak na téčko. To zahájení je klíčové," řekl Kotyza.

Senzace. Petra Kvitová se raduje, porazila Rusku Marii Šarapovovou a postoupila do finále Turnaje mistryň.
Senzace. Petra Kvitová se raduje, porazila Rusku Marii Šarapovovou a postoupila do finále Turnaje mistryň.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze