Pavel Novotný
6. června 2016 • 17:27

Jako na horské dráze! Češky ovládly tenis, teď vyklidily desítku

Reklama
TOP VIDEA
Zlín - Ostrava: Geniální Baroš! Veterán pláchl stoperům a Dostála si vychutnal, 0:1! Zlín - Ostrava: Geniální Baroš! Veterán pláchl stoperům a Dostála si vychutnal, 0:1!
BACKSTAGE: Plzeň může bodovat i proti Realu, říká Podaný. Proč to není utopie? BACKSTAGE: Plzeň může bodovat i proti Realu, říká Podaný. Proč to není utopie?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V srpnu minulého roku se fanouškům naskytl opravdu unikátní pohled. Mezi deseti nejlepšími hráčkami světa se držela hned trojice českých tenistek - Petra Kvitová, Lucie Šafářová a Karolína Plíšková. Ostrý střih. O pár měsíců později byste jméno hráčky se zkratkou „CZE“ za jménem hledali v nejlepší desítce marně. Taková situace nastala naposledy v květnu roku 2011!Třetí kolo. To bylo z pohledu českých tenistek maximum, kam se na French Open letos dostaly. Pověst úřadujících fedcupových šampionek drží v letošním roce především výborně hrající Barbora Strýcová, další v posledních měsících formu hledají. A na žebříčku je to znát.

České tenistky však vyklidily pozice i z první stovky, kde se jich svého času pohybovalo neuvěřitelných deset. Dnes zmiňovanou trojici doplňuje již jen Barbora Strýcová a Denisa Allertová.

Podobně špatně, pokud jde o žebříček, na tom český ženský tenis nebyl ani v již zmiňovaném květnu roku 2011. I tady byste sice Češku v TOP 10 hledali marně, zato na dalších pozicích už nouze nebyla. Mezi nejlepší stovkou bylo hned osm krajanek Petry Kvitové a v závětří číhaly další.

Petru Kvitovou, Lucii Šafářovou a Barboru Strýcovou doplňovaly Klára Koukalová, Lucie Hradecká, Iveta Benešová, Zuzana Ondrášková, Andrea Hlaváčková a Sanda Záhlavová.

ČESKÉ TENISTKY V TOP 100 (2.5. 2011)
POŘADÍ JMÉNO
18. Petra Kvitová
32. Lucie Šafářová
34. Klára Koukalová
47. Barbora Strýcová
52. Lucie Hradecká
65. Iveta Benešová
87. Zuzana Ondrášková
95. Andrea Hlaváčková
99. Sandra Záhlavová

Přijde restart v Londýně?

Největší očekávání, že se české tenistky opět vrátí mezi nejlepší, se však stále spojují s dvojnásobnou wimbledonskou šampionkou Petrou Kvitovou, která se snaží zatím nepříliš úspěšně navázat na své dřívější výsledky pod vedením nového kouče Františka Čermáka.

"Začíná nejoblíbenější část mé sezony, na trávu se hrozně těším. Tady jsem měla své největší úspěchy. Chci udělat všechno pro to, abych dosáhla na co největší úspěch," dává příznivcům naději česká jednička.

Optimismus kromě Barbory Strýcové vzbuzuje po zdravotních problémech se vracející Lucie Šafářová, která sice spadla po French Open až na 29. pozici, její hra z pražského turnaje ve Stromovce i z Paříže však nabírá vzestupnou tendenci.  

"Důležité je, že jsem zdravá a můžu hrát na plno. Na trávu se těším, hraje se mi na ní dobře. Věřím, že navážu na zlepšující se výkony a uspěju," potvrzuje brněnská rodačka, kterou bude místo nemocného kouče Roba Steckleyho doprovázet po travnatých štacích fedcupový kapitán Petr Pála.

Ideální příležitost konečně prorazit na grandslamu bude mít i Karolína Plíšková. Se svým dělovým servisem a rychlou hrou od základní čáry je Wimbledon pro rodačku z Loun ten pravý turnaj.  

Očekávání budou směřovat i k čtvrté Češce v pořadí Denise Allertové či Kateřině Siniakové. Nejslavnější turnaj světa začíná v All England Clubu 26. června.

ČESKÉ TENISTKY V TOP 100 (6.6. 2016)
POŘADÍ JMÉNO
11. Petra Kvitová
17. Karolína Plíšková
29. Lucie Šafářová
30. Barbora Strýcová
80. Denisa Allertová

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze