Překvapivá změna u Plíškové! Je bez trenéra, nedohodla se s Vaňkem | iSport.cz
16. listopadu 2016 • 06:00

Překvapivá změna u Plíškové! Je bez trenéra, nedohodla se s Vaňkem

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Matějovský měl vidět ČK za surovost na Plavšiče. Co penalta proti Slavii?
iSport podcast: Záhada Jablonec. Proč to Radovi s Peltou klape a klub je pořád nahoře?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle je senzační zpráva a dramatická změna v kariéře české tenisové jedničky. Karolínu Plíškovou již nebude připravovat trenér, pod nímž vystoupala k největším úspěchům. Po skoro dvou a půl letech končí spojenectví finalistky US Open a kouče Jiřího Vaňka, jelikož se nedohodli na další spolupráci.Ještě o víkendu seděl Jiří Vaněk přímo za lavičkou Karolíny Plíškové . Ve Štrasburku jí udílel rady a povzbuzoval při čtyřhodinovém nerváku s Kristinou Mladenovicovou. Když si pak jako vítězka plácala dlaněmi s celým týmem, Vaňka vděčně objala.

Dva dny po fedcupovém triumfu je ale vše jinak. „Nedohodli se na pokračování spolupráce,“ potvrdil informace Sportu a MF Dnes mluvčí fedcupového týmu Karel Tejkal. Sama tenistka ve Francii připustila, že o budoucí sezoně se s trenérem ještě nebavili. „Ale počítám, že do Austrálie jedeme,“ dodala.

Včera již pouze přes mluvčího Tejkala vzkázala, že jí začala dovolená a záležitost nového kouče začne řešit až po ní. Při desetidenním volnu na Mauriciu bude mít o čem přemýšlet.

Jiří Vaněk se totiž stal důležitým mužem její kariéry. Tenistku, jež v minulosti až nezdravě často točila trenéry, převzal v červnu roku 2014. Nejprve vedl její dvojče Kristýnu, když ta se s ním rozešla, zazvonil brzy telefon od Karolíny. Té již o pár měsíců dříve pomáhal při společném turnaji dvojčat v Dubaji. Od června 2014 ji pomohl z 50. na 6. místo světového žebříčku, k pěti turnajovým titulům na okruhu WTA, do finále letošního US Open a k účasti na Turnaji mistryň.

Více informací o rozchodu Plíškové s trenérem v dnešním vydání deníku Sport

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

České tenistky si moc dlouhý odpočinek neužijí
České tenistky si moc dlouhý odpočinek neužijí

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud