Berdych zvládl vstup do turnaje v Lyonu. Čeká ho domácí Simon | iSport.cz
24. května 2017 • 19:58

Berdych zvládl vstup do turnaje v Lyonu. Čeká ho domácí Simon

Tomáš Berdych je v Římě už v semifinále
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou

Tenista Tomáš Berdych zvládl vstup do antukového turnaje v Lyonu a v osmifinále porazil Korejce Čong Hjona 6:3 a 7:5. Třetí nasazený hráč postoupil do čtvrtfinále, kde se utká s turnajovou pětkou Gillesem Simonem z Francie.

Berdych z posledních šesti turnajů postoupil do čtvrtfinále jen jednou, ale v Lyonu zvládl osmifinále s přehledem. Jednadvacetiletému Korejci, kterému patří 68. místo v žebříčku ATP, sebral hned první podání. Sám servis sice vzápětí také ztratil, ale po dalším brejku se ujal vedení 4:2 a první sadu už si pohlídal. Při svých dvou servisech ztratil jediný míček.

Ve druhém setu sice Berdych začal špatně a prohrál první dvě podání, ale vždy si vzal brejk zpět a v závěru sady získal výhru na svou stranu a za hodinu a 23 minut slavil postup.

Ve čtvrtfinále se pokusí vyrovnat bilanci s dvaatřicetiletým Simonem, se kterým ze 13 dosavadních duelů šest vyhrál a sedm prohrál. Poslední dva zápasy připadly Berdychovi.

Témata:  sport, tenis, berdych, lyon

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2