9. srpna 2017 • 07:50

Strýcová je v Torontu po obratu v osmifinále, na soupeřku čeká

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Česká tenistka Barbora Strýcová otočila v Torontu duel s Dariou Gavrilovovou z Austrálie a po výhře 4:6, 7:6, 6:3 postoupila do osmifinále. V něm si zahraje se světovou dvojkou a obhájkyní titulu Simonou Halepovou z Rumunska, nebo Slovenkou Magdalenou Rybárikovou.

Strýcová po ztrátě prvního setu nevstoupila dobře ani do druhého, ve kterém se Gavrilovová dostala do vedení 4:1. Fedcupová reprezentantka ale dokázala vyrovnat a nakonec rozhodla v tie breaku. Ve třetím setu sice Strýcová za stavu 4:2 ztratila podání, vyrovnání ale nepřipustila. Servis si vzala okamžitě zpět a v následující hře zápas ukončila.

S Halepovou, která měla v prvním kole volný los, se Strýcová zatím na okruhu WTA utkala třikrát a neuhrála s ní ani set. Naposledy rumunské tenistce podlehla v dubnu ve Stuttgartu. Proti Rybárikové česká hráčka nastoupila také třikrát a dvakrát vyhrála.

Tenisový turnaj žen v Torontu (tvrdý povrch, dotace 2,735.139 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Babosová (Maď.) - Andreescuová (Kan.) 6:4, 6:1.

2. kolo:

Strýcová (ČR) - Gavrilovová (Austr.) 4:6, 7:6 (7:5), 6:3,
Svitolinová (5-Ukr.) - Kasatkinová (Rus.) 7:6 (7:4), 6:4,
Wozniacká (6-Dán.) - Alexandrovová (Rus.) 6:3, 6:0.

Čtyřhra - 1. kolo:

Bouchardová, Karolína Plíšková (Kan./ČR) - Cibulková, Flipkensová (SR/Belg.) 6:4, 6:2.