Strýcová zakončila sezonu vítězně, Stephensová jí na Elite Trophy vzdala

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Barbora Strýcová zakončila sezonu vítězstvím nad šampionkou US Open Sloane Stephensovou, která jí zápas na Elite Trophy vzdala v prvním setu. Česká tenistka měla v Ču-chaji jasnou převahu a nad Američankou vedla 5:0. Další gamy už neodehrály. Šanci na postup do semifinále Strýcová ztratila už ve čtvrtek.

O tom, že česká tenistka skončí už po skupině, bylo rozhodnuto po její porážce v prvním zápase s Anastasijí Sevastovovou z Lotyšska. Dnešní utkání Kaméliové skupiny trvalo pouhých devatenáct minut a rozhodlo také o tom, že Strýcová zakončí sezonu na 22. místě žebříčku.

Poslední semifinalistkou Elite Trophy v Číně se stala Němka Julia Görgesová. Debutantka na akci WTA pro dvanáct hráček, které se nedostaly na Turnaj mistryň v Singapuru, připravila už dvanáctou porážku v řadě Kristině Mladenovicové. Nasazená jednička skončila v Azalkové skupině poslední.

Světová osmnáctka Görgesová porazila trápící se Francouzku 6:2 a 7:6 a v sobotním semifinále se utká se Sevastovovou. Druhou dvojici tvoří Coco Vandewegheová z USA a Ashleigh Bartyová z Austrálie.

Tenisový turnaj Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,28 milionu dolarů):