13. března 2018 • 13:08

Štěpánkovo marné varování. Djokovič návrat uspěchal, na kurtu se trápí

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech Sportovní ředitel Ščasný - o stavu kádru Sparty, posilách i možných odchodech
Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu Kincl jako McGregor! Vlétl do garáže a zaútočil na Vémolu v mustangu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Djokovičův loket se může stát tenisovým symbolem zkázy tak jako pata pro nezranitelného Achilla. Kdysi neomezený vladař, jenž měl před dvěma lety v držení najednou tituly ze všech čtyř grandslamů, se brodí hlubokou krizí. Kouč Radek Štěpánek jen bezmocně přihlížel, jak božský Nole kapituluje už ve vstupním zápase turnaje v Indian Wells proti 109. hráči žebříčku ATP. Srbův první duel od Australian Open přinesl 58 nevynucených chyb a víc otázek než odpovědí.


REKLAMA
digi tv

 Pár desítek minut, než vstoupil do tenisového ringu v kalifornské poušti, poslal Novak Djokovič na sociální sítě zuřivý vzkaz. Svůj obrázek, jak křičí z plných plic, doprovodil bojovným „Idemoooooo“, srbskou variantou českého „Pojď“.

Na kurt se vracel poprvé od osmifinále Australian Open a zpočátku vypadal při střetu s japonským kvalifi kantem Taro Danielem dobře. Postupem času ale začal třicetiletý borec připomínat propíchnutý balónek z dětské oslavy. Ač v první sadě vedl 5:3, nedopodával ji a prohrál v tiebreaku. Druhý set bral 6:4, aby ten třetí odevzdal 1:6. Po dvou a půl hodinách dostala jeho snaha o comeback další K. O.

„Připadal jsem si, jako kdyby šlo o můj první zápas na túře. Strašně divné, úplně jsem ztratil rytmus,“ líčil pětinásobný šampion z Indian Wells, kde pravidelně udivoval svým kloubním rozsahem, elasticitou pohybu a naprostým minimem chyb. Tentokrát pokazil na mečbol forhend, šlo o jeho 58. nevynucenou chybu v utkání.

Se 109. tenistou světa Danielem udělal třicetiletý Srb 58 nevynucených chyb a s turnajem se rozloučil hned v prvním zápase.

„Byl jsem tak nervózní, dělal jsem tolik minel, zvlášť z mého silnějšího bekhendu. Byl to jeden z těch dní, kdy vám nejde vůbec nic. Tolik nevysvětlitelných a necharakteristických chyb…. Ale asi to patří k mé současné situaci,“ sklopil hlavu muž, jenž za posledních deset let prohrál teprve popáté se sokem mimo top 100.

Nepoznával ho ani jeho přemožitel. „Znám z televize toho Djokoviče, který nikdy nezkazí a balón pošle vždy tam, kam chce. Bylo evidentní, že tohle nebyl on,“ prohlásil Daniel.

Djokovič na rozdíl od Melbourne nastoupil bez kompresního rukávu na pravačce, stále se však držel nového stylu podání, jímž odlehčuje problémovému lokti. S ním má potíže přes dva roky a ani půlroční pauza od loňského Wimbledonu mu nepomohla. Proto svůj stav konzultoval i s profesorem Pavlem Kolářem v Praze a začátkem února se podrobil operaci ve Švýcarsku.

Novak Djokovič ze Srbska vypadl po porážce 6:7, 6:4 a 1:6 s japonským kvalifikantem Tarem Danielem.

Velkým problémem nedařícího se comebacku může být u Srba fakt, že nastupuje nepřipravený. Podle zákulisních informací ho celý jeho tým včetně Radka Štěpánka zrazoval, aby startoval na Australian Open. Vždyť počet tréninků by spočítal na prstech jedné ruky.

I nyní po operaci, k níž se konečně odhodlal, se čekala pauza kolem tří měsíců a návrat někdy začátkem května. Místo toho Djokovič opět spěchal. Absolvoval krátkou přípravu u svého hlavního kouče Andreho Agassiho v Las Vegas, pak se k překvapení všech objevil i v Indian Wells. Vysvětlil to tím, že se zotavil mnohem rychleji, než čekal.

„Byl jsem vděčný, že můžu hrát tak brzy. Ale taky musím uznat, že jsem se necítil vůbec dobře,“ konstatoval po zápase. „Za devět měsíců jsem nahrál jen pár zápasů, hlavou se mi stále honí, zda jsem už fit, či ne. I když nemám bolesti, pořád se o loket obávám…“

Příští zastávkou pro Djokoviče bude turnaj v Miami, kde triumfoval šestkrát. Nebo raději zvolí třináctý tenista žebříčku obezřetnější přístup?

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze