Král je zpět! Federer zdolal Mischu Zvereva, na výhru se však nadřel

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Po téměř tříměsíční pauze se vrátil grandslamový rekordman Roger Federer na kurty vítězstvím, i když se rozjížděl pomaleji. Na trávě ve Stuttgartu totiž s domácím tenistou Mischou Zverevem ztratil první set 3:6. Poté už splnil roli favorita výsledky 6:4, 6:2 a úspěšně začal přípravu na Wimbledon, na němž bude za tři týdny usilovat už o devátou trofej.

Federer v 36 letech zvolil osvědčený model a po úvodní části sezony na tvrdém povrchu vynechal všechny turnaje na antuce. S Mischou Zverevem, starším bratrem světové trojky Alexandera, se dnes utkal pošesté a stoprocentní bilanci si nepokazil. I když zpočátku mu chyběla zápasová praxe.

"Tři měsíce jsou dlouhá doba. Vybojoval jsem to, ale bylo to těžké. Zpočátku jsem nevyužil pár šancí, pak se mi ve druhém a třetím setu povedly čtyři brejky a našel jsem konečně správný rytmus. Jsem vcelku spokojený, mohlo to být mnohem horší," zhodnotil Federer svůj výkon po 81 dnů dlouhé pauze.

Zatím je ve čtvrtfinále a pokud dojde do finále, opět vystřídá antukového krále Rafaela Nadala v čele světového žebříčku. Loni ve Stuttgartu skončil fenomenální Švýcar už po prvním zápase, pak ale všech dalších 13 zápasů na trávě vyhrál a sérii korunoval ve Wimbledonu.