Bouřlivák Kyrgios zase řádil! Házel raketou a židlí, vysloužil si diskvalifikaci | iSport.cz
16. května 2019 • 18:53

Bouřlivák Kyrgios zase řádil! Házel raketou a židlí, vysloužil si diskvalifikaci

TOP VIDEA
Slavia - Sparta: Souček letos v derby střílí už svůj pátý gól! Sešívaní vedou 1:0 Slavia - Sparta: Souček letos v derby střílí už svůj pátý gól! Sešívaní vedou 1:0
Šatan a Pálffy tipují mistra světa. A boje o bronz? Držel jsem včera Čechům palce, přiznal Pálffy Šatan a Pálffy tipují mistra světa. A boje o bronz? Držel jsem včera Čechům palce, přiznal Pálffy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenisový bouřlivák Nick Kyrgios zase jednou dostál své pověsti zlého muže a elitní turnaj v Římě pro něj skončil diskvalifikací. Horkokrevný Australan si vyloučení vysloužil v utkání 2. kola s Casperem Ruudem, v němž v úvodu třetího setu za stavu 3:6, 7:6 a 1:1 vzteky hodil na kurt židli.Čtyřiadvacetiletý Kyrgios neudržel na uzdě emoce a ve vypjatém zápase proti o čtyři roky mladšímu Norovi byl napomínán za diskuse s publikem či pořadateli. Zcela nad sebou ztratil kontrolu v úvodu rozhodující sady.

Poté co po vlastní chybě ztratil podání a Ruud vyrovnal na 1:1, začal zuřivě gestikulovat a diskutovat, načež za opakované napomenutí inkasoval trestný game, takže prohrával 1:2. Vzápětí mrštil raketou o zem, kopl do nápoje stojícího před odpočívadlem a vše završil tím, že hodil židli na kurt. Poté si sbalil věci, podal soupeři a rozhodčímu ruku a odešel z kurtu.

Kyrgios, aktuálně 36. hráč světového žebříčku, je považován za obrovský talent. Brzdí ho ale horkokrevná povaha a nevyzpytatelné chování, kvůli nimž se opakovaně dopouští excesů.

Například v roce 2016 na turnaji v Šanghaji odchodil zápas s Mischou Zverevem a dostal od ATP distanc na osm týdnů a pokutu. Po roce se na stejném místě postaral znovu o pozdvižení, když bez zjevného důvodu předčasně ukončil zápas prvního kola s Američanem Stevem Johnsonem. Odešel tehdy z kurtu poté, co prohrál úvodní set v tie-breaku. Na loňském turnaji v londýnském Queen's Clubu si zase vysloužil pokutu za obscénní gesta s lahví vody.

Témata:  sport, tenis, Řím, Nick Kyrgios
 
Články odjinud


Články odjinud