Postup na hraně vyčerpání. Muchová je v Číně v semifinále, ale volala doktora

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Tenistka Karolína Muchová porazila na Elite Trophy v Ču-chaji 6:4, 4:6, 6:3 favorizovanou Sofii Keninovu z USA a při premiérové účasti na "malém Turnaji mistryň" vydřela postup do semifinále. Třiadvacetiletá Češka se nechala během zápasu ošetřovat a rozhodující zápas Kaméliové skupiny končila na hranici fyzického vyčerpání.

O postup do finále se Muchová v Číně utká poprvé v kariéře s Běloruskou Arynou Sabalenkovou, která rovněž ve třech setech zdolala Elise Mertensovou a vyhrála Růžovou skupinu. Druhou semifinálovou dvojici tvoří první nasazená Kiki Bertensová z Nizozemska a domácí Čeng Saj-saj.

Muchová se do Ču-chaje kvalifikovala na poslední chvíli v závěru minulého týdne díky semifinále na turnaji v Moskvě a ve středu v prvním utkání porazila ve třech setech Američanku Alison Riskeovou. Dnes se střetla s dvanáctou hráčkou světa Keninovou v přímém souboji o vítězství ve skupině a tím i postup do semifinále.

Zřejmě i náročný program v závěru životní sezony si spolu s klimatickými podmínkami v Číně vybral na Muchové svou daň a v druhém setu si musela zavolat na kurt fyzioterapeutku. Ta české tenistce změřila tlak a ochladila ji pytlíky s ledem a olomoucká rodačka pokračovala.

Druhou sadu 26. hráčka světového žebříčku prohrála a na úvod rozhodujícího setu čelila dvěma brejkbolům, podání však udržela. Ve čtvrtém gamu naopak Muchová sama vzala soupeřce servis a poté už při vlastním podání ztratila jen dva míčky. První mečbol po dvou a čtvrt hodinách proměnila šestým esem.

Bezprostředně po zápase si viditelně bledá česká tenistka opět zavolala fyzioterapeutku a ze zdravotních důvodů ani neabsolvovala tradiční rozhovor vítězky na kurtu. Semifinále je na programu v sobotu.

Mimořádně dramatické rozuzlení měla Orchidejová skupina, v níž rozhodl o postupu Číňanky Čeng Saj-saj jediný game. V závěrečném zápase ji sice porazila 6:4, 6:3 Chorvatka Petra Martičová, ale třetí získaná hra v druhém setu poslala dál domácí tenistku. Při shodném počtu vyhraných zápasů a poměru setů rozhodovala o pořadí hráček v konečné tabulce bilance gamů, kterou měla Čeng Saj-saj 19:18, Martičová 19:19 a Američanka Madison Keysová 18:19.

Tenisový turnaj Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2,419.844 dolarů):