Ve 24 konec kariéry! Štefková trpí bolestí, napsala dojemný vzkaz | iSport.cz
6. listopadu 2019 • 10:17

Ve 24 konec kariéry! Štefková trpí bolestí, napsala dojemný vzkaz

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku Baník - Sparta: Kangova střela pořádně protáhla Laštůvku
Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0 Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pouhých 24 letech ukončila kariéru tenistka Barbora Štefková. Vítězka devíti turnajů ve dvouhře na okruhu ITF a loňská účastnice Wimbledonu na sociálních sítích oznámila, že bolesti v obou zápěstích způsobené reaktivní artritidou jí nedovolí pokračovat. Informoval o tom server tenisportal.Štefková naposledy hrála v červnu v Hertogenboschi, její kariéra tak skončila nedlouho poté, co jako deblová spoluhráčka asistovala u domácí rozlučky slavnější kolegyně Lucie Šafářové na turnaji v Praze na začátku května.

Obdobné zdravotní problémy ji provázely již dříve a z předloňského maxima v podobě 154. místa žebříčku WTA se propadla až do osmé stovky. Aktuálně je 435. a o další návrat už usilovat nebude.

"Vrátila se mi reaktivní artritida a s ní bolesti obou zápěstí. Jsem z toho smutná, protože mám tenis ráda a dala jsem mu hodně. A taky proto, že nekončím tak, jak a kdy jsem si sama přála," uvedla Štefková.

Barbora Štefková na dovolené...
Barbora Štefková na dovolené...

"Zároveň jsem šťastná, že jsem měla šanci prožít spoustu krásných momentů, a že mě sport naučil tolik. Naučil mě tvrdě pracovat, sáhnout si na dno a zase znovu vstát. Tolikrát. A mnohem víc," vyznala se tenistka.

"Chtěla bych poděkovat všem, kteří mě podporovali, fandili mi. Všem nejbližším, co v tom jeli se mnou, ať jsem zrovna byla nahoře nebo dole. A nekonečný dík moji mámě," dodala Štefková. 

Úspěchy slavila zejména na nižším okruhu ITF a vedle devíti singlových trofejí také dvanáctkrát ovládla čtyřhru. Naposledy letos v lednu v Hongkongu po boku Nizozemky Michaely Krajicekové, navíc tam byla i ve finále dvouhry.

Na elitní WTA Tour se pouze třikrát probojovala do hlavní soutěže a vyhrála v nich jediný zápas v Québecu 2016. Na grandslamech se dostala do prvního kola jen vloni na londýnské trávě.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud