Autor: rou
31.10.2019 • 16:35

Trojnásobný olympijský vítěz (38) ochrnul. Ukázal fotku, ze které mrazí!

Vstoupit do diskuse
0

Má tři zlaté olympijské medaile, pětkrát vyhrál mistrovství světa. Teď ale musí bývalý britský veslař Pete Reed (38) bojovat se závažnými zdravotními problémy - postihla ho totiž tzv. míšní mrtvice a skončil ochrnutý od hrudníku níž. S prognózami lékařů se svěřil na sociální síti, kde také dojal motivačním postem...Míšní nebo páteřní mrtvice není zdaleka tak častá jako ta mozková, a nedostatkem kyslíku při ní odumírají buňky zodpovědné za přenos signálů z mozku do dalších částí těla. „Doktoři si nejsou jistí, co mrtvici způsobilo,“ popisuje Reed na Instagramu. „Bylo to uprostřed mé míchy, takže jsem momentálně ochrnutý od hrudníku níž…“

V příspěvku, který doprovodil pravděpodobně svou fotkou na vozíku v odrazu výtahových dveří, pak popisuje, co mu řekli doktoři. „Nemáme žádnou křišťálovou kouli. Je velice malá šance, že se vůbec nezotavím a velice malá šance, že se uzdravím úplně,“ říká otevřeně s tím, že vše záleží na tom, jak velký je rozsah poškození, což zatím není jasné, i na tom, jak dobře bude rehabilitovat.

Pete Reed se svěřil fanouškům na Instagramu, jaké prognózy mu dávají lékaři...
Pete Reed se svěřil fanouškům na Instagramu, jaké prognózy mu dávají lékaři...

„Všechny ostatní zprávy jsou skvělé,“ píše ale dál. „Moje ruce jsou stejně silné a mozek stejně průměrný, jako byl vždycky,“ dodává s obdivuhodným nadhledem. „Moje osobní podpůrná síť je už teď neprůstřelná (velké díky za to) a já se taky snažím tak moc, jak byste mohli doufat. Z celé téhle zkušenosti si píšu deník - vzlety, pády, výzvy, triumfy,“ informuje Reed své fanoušky a ještě jednou všem děkuje za podporu či nabídky pomoci.

Taky slibuje, že se bude na sociálních sítích nadále dělit o svůj život - a brzy nato také přidal příspěvek, který jen dokazuje jeho obrovskou motivaci. „Tady můžete vidět sprchu pro hendikepované. Já vidím stroj na posilování tricepsů. A sprchu,“ napsal k fotce zřejmě z nemocniční koupelny…

Tenhle chlapík se evidentně vzdávat nehodlá!


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

18. září 2021
Brno
Výsledky
16. října 2021
Praha
Výsledky

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud

{# Inicializace knihovny pro opozdene nacitani zdroju #}