Vondroušová by mohla po zranění stihnout úvod sezony! Zesílila, ví kouč | iSport.cz
18. prosince 2019 • 17:44

Vondroušová by mohla po zranění stihnout úvod sezony! Zesílila, ví kouč

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Na co se vyplatí vsadit v duelu Slavie s Plzní?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenistka Markéta Vondroušová by mohla stihnout začátek sezony. Finalistka letošního Roland Garros by se podle trenéra Jana Hernycha mohla po operaci zápěstí levé ruky vrátit v půlce ledna v Adelaide.„Upravujeme program podle toho, jak na tom je, ale chtěli bychom odjet do Adelaide a tam odehrát první turnaj,“ řekl Hernych ČTK při dnešním finále extraligy.

Dvacetiletá Vonroušová do hry nezasáhla a štvanickému klubu I. ČLTK pomohla k obhajobě titulu alespoň svými hlasivkami a tleskáním na lavičce. Po zářijovém chirurgickém zákroku totiž švihá levačkou s raketou do míče na kurtu zatím jen tři neděle. „Ne úplně naplno, ale už trénujeme,“ řekl Hernych.

Vondroušová odehrála skvěle první část roku. Dostala se do finále v Budapešti a v Istanbulu a bojovala o grandslamový titul na French Open. Před Wimbledonem ale pocítila bolest v ruce, v Londýně prohrála v 1. kole a z dalších turnajů se odhlašovala. V půlce září se podrobila operaci zápěstí a předčasně ukončila sezonu.

Markéta Vondroušová u moře léčí zraněnou ruku
Markéta Vondroušová u moře léčí zraněnou ruku

Dlouhá pauza byla pro rodačku ze Sokolova náročná. „Měla skvěle rozehranou sezonu, ale teď už se to snad zase obrací k dobrému,“ uvedl Hernych. Herně se mu v tréninku aktuálně světová šestnáctka líbí. „Ona je šikovná,“ konstatoval. „Spíš se uvidí v zápasech, aby hlavně ruka a obecně tělo vydrželo.“

Příprava na kurtu začínala pozvolna. „Ruka je samozřejmě oslabená, měla osm týdnů sádru, ale snažíme se, aby byla fit do Austrálie,“ řekl Hernych a dodal, že všechno špatné je pro něco dobré. „Hodně dělala kondici a zesílila,“ řekl.

Do Austrálie by měla Vondroušová odletět začátkem ledna, turnaj Adelaide International s dotací 782.900 dolarů začne 11. ledna.

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (20. 9. - 4. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (finále v Budapešti odloženo)
Program finále

Davis Cup (23. - 29. 11. 2020, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud