Vysvědčení českých tenistek za rok 2019: tři velké průlomy i jeden propad | iSport.cz
Jan Jaroch
5. listopadu 2019 • 15:30

Vysvědčení českých tenistek za rok 2019: tři velké průlomy i jeden propad

Autor: Jan Jaroch
Vstoupit do diskuse
0
 • Jak si v roce 2019 vedly české tenistky? Jak si v roce 2019 vedly české tenistky?FOTO: koláž iSport.cz

  Ženský tenisový rok 2019 je u konce. Jak se v jeho průběhu vedlo českým hráčkám? Celkově velmi dobře. Vysoký standard si udržely Karolína Plíšková s Petrou Kvitovou, hodně nahoru ve světovém žebříčku vylétly Markéta Vondroušová, Karolína Muchová a Marie Bouzková. Projděte si vysvědčení osmi nejlepší českých tenistek.

 • Karolína Plíšková (27 let)

  posun v žebříčku: +6 (z 8. na 2. místo)
  turnajové tituly: 4 (Brisbane, Řím, Birmingham, Čeng-čou)
  zápasová bilance: 52:17
  prize money: 4,9 mil. USD
  hodnocení: +

  Poprvé v kariéře končí sezonu tak vysoko, na druhém místě žebříčku. V top 10 žebříčku figuruje nepřetržitě 164 týdnů, pouze Simona Halepová se drží v těchto sférách bez přestávky déle. Se 488 esy opět vyhrála tuto statistiku na okruhu WTA. Získala čtyři tituly, to vedle ní dokázala jen Bartyová.

  Karolína Plíšková v závěrečném duelu ve skupině porazila Simonu Halepovou a postoupila do semifinále Turnaje mistryňKarolína Plíšková v závěrečném duelu ve skupině porazila Simonu Halepovou a postoupila do semifinále Turnaje mistryňFoto Reuters

 • Petra Kvitová (29 let)

  posun v žebříčku: 0 (ze 7. na 7. místo)
  turnajové tituly: 2 (Sydney, Stuttgart)
  zápasová bilance: 37:16
  prize money: 3,7 mil. USD
  hodnocení: =

  Kdo ví, jak by vypadala její sezona, nebýt nešťastného rupnutí v levé ruce při posledním tréninku před Roland Garros. Měla ji rozjetou skvěle, na jeden vyhraný set se dostala v Austrálii k třetímu grandslamovému titulu. Od konce května už přidala ale jen 9 vítězných zápasů.

  Petra Kvitová v souboji s Ashleigh Bartyovou na Turnaji mistryňPetra Kvitová v souboji s Ashleigh Bartyovou na Turnaji mistryňFoto Reuters

 • Markéta Vondroušová (20 let)

  posun v žebříčku: +51 (ze 67. na 16. místo)
  turnajové tituly: 0
  zápasová bilance: 29:9
  prize money: 2,1 mil. USD
  hodnocení: +

  Sezona dvou rozdílných polovin. Skvělý úvod, z finále v Budapešti a Istanbulu se odrazila ke snovým dvěma týdnům v Paříži, kde šokovala maršem do grandslamového finále. Od zranění při Wimbledonu už se ale na kurty nevrátila a musela na operaci se zápěstím.

  Markéta Vondroušová se vrátila do Prahy po finále French OpenMarkéta Vondroušová se vrátila do Prahy po finále French OpenFoto Daniel Černovský (Blesk)

 • Karolína Muchová (23 let)

  posun v žebříčku: + 124 (ze 145. na 21. místo)
  turnajové tituly: 1 (Soul)
  zápasová bilance: 38:14
  prize money: 1,2 mil. USD
  hodnocení: +

  Nejpříjemnější český příběh sezony, která pro ni byla průlomová. Vyhrála při ní premiérový turnaj na WTA (Soul), v Praze došla do finále a nejvíc zazářila ve Wimbledonu, kde při první účasti hned pronikla do čtvrtfinále. Odborníci obdivují její celodvorcový tenis, klidnou povahu i vyrovnanost výkonů. Sedmkrát z letošních patnácti turnajů postoupila alespoň do čtvrtfinále.

  Karolína Muchová prožila velmi dobrou sezonuKarolína Muchová prožila velmi dobrou sezonuFoto Reuters

 • Barbora Strýcová (33 let)

  posun v žebříčku: 0 (z 33. místa na 33. místo)
  turnajové tituly: 0
  zápasová bilance: 20/22
  prize money: 2,3 mil. USD
  hodnocení: +

  Snové dva týdny ve Wimbledonu korunovala nástupem na první místo deblového žebříčku, ve čtyřhře letos získala čtyři tituly. Ač se jí mnoho singlových turnajů nevyvedlo, čtyřikrát postoupila ve dvouhře do semifinále včetně londýnské trávy, což je její životní úspěch. V elitní padesátce singlu je třetí nejstarší, což je další znak kvality.

  Barbora Strýcová pózuje s pohárem pro vítězku wimbledonské čtyřhry po svém návratu do ČeskaBarbora Strýcová pózuje s pohárem pro vítězku wimbledonské čtyřhry po svém návratu do ČeskaFoto Barbora Reichová (Sport)

 • Marie Bouzková (21 let)

  posun v žebříčku: (ze 142. na 57. místo)
  turnajové tituly: 0
  zápasová bilance: 44:27
  prize money: 0,5 mil. USD
  hodnocení: +

  Subtilní, ale o to pracovitější a věčně pozitivně naladěná slečna, poskočila do nových sfér. Poprvé končí rok v elitní stovce a to hned na 57. příčce. Zazářila především v létě v Torontu, kde se z kvalifikace prohnala až do semifinále, v němž vzala set Sereně Williamsové. To nejlepší má před sebou.

  Marie Bouzková zazářila především na turnaji v TorontuMarie Bouzková zazářila především na turnaji v TorontuFoto Profimedia.cz

 • Kateřina Siniaková (23 let)

  posun v žebříčku:-27 (z 31. na 58. místo)
  turnajové tituly: 0
  zápasová bilance: 22/29
  prize money: 1,4 mil. USD
  hodnocení: -

  Jedna z mála českých hráček, jež letos zaznamenala propad. Loni rozhodla finále Fed Cupu s Američankami a věřila si na průlomovou sezonu, místo ní přišlo velké strádání. Ke všemu jí ještě na jaře utekl trenér. Celkem šestnáctkrát letos prohrála v prvním kole turnajů, náladu si vylepšila alespoň v Paříži skalpem tehdejší jedničky Ósakaové a třemi tituly v deblu.

  Česká tenistka Kateřina Siniaková v utkání grandslamového French OpenČeská tenistka Kateřina Siniaková v utkání grandslamového French OpenFoto Profimedia.cz

 • Kristýna Plíšková (27 let)

  posun v žebříčku:+31 (z 97. na 66. místo)
  turnajové tituly: 0
  zápasová bilance:31/29
  prize money: 0,6 mil. USD
  hodnocení: +

  Vytáhlá levačka má stále mnohem vyšší ambice, hovoří o elitní dvacítce žebříčku. Po nevydařeném roce 2018 se letos alespoň vrátila na někdejší pozice. Konečně vydržela s jedním trenérem, Jaroslavem Levinským, delší čas. Nejvíc upoutala postupem do semifinále na antuce v Luganu a do čtvrtfinále velkého travnatého podniku v Birminghamu, kde zdolala i dvojče Karolínu.

  Kristýna Plíšková si v žebříčku letos polepšilaKristýna Plíšková si v žebříčku letos polepšilaFoto Profimedia.cz

Vstoupit do diskuse
0

Tenis 2020

US Open (31. 8. - 13. 9. 2020, Flushing Meadows, New York)

French Open (27. 9. - 11. 10. 2020, Paříž)

Fed Cup (13. - 18. 4. 2021, Budapešť)
Program finále

Davis Cup (22. - 28. 11. 2021, Madrid)
Los finálového turnaje Postup do finále! Češi porazili Slovensko 3:2

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud