2. března 2022 • 10:15

Konec po dvaceti titulech. Djokovičovi už nepomáhá slovenský kouč Vajda

Autor: ČTK, iSport.cz, inf
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Srbsko - Anglie 0:1. Birmančevič prohře s Albionem nezabránil
Upoutávka na rozhovor se Schickem a Součkem: Musíme být TÝM
VŠECHNA VIDEA ZDE

Srbský tenista Novak Djokovič už nespolupracuje se slovenským trenérem Mariánem Vajdou, který mu pomohl k 20 grandslamovým titulům. Čtyřiatřicetiletý hráč oznámil, že se domluvili na rozchodu v listopadu po Turnaji mistrů.



„Marián stál po mém boku v nejdůležitějších a nejpamátnějších chvílích mé kariéry. Dokázali jsme spolu neuvěřitelné věci. Jsem moc vděčný za jeho přátelství a obětavost v uplynulých patnácti letech,“ uvedl Djokovič v prohlášení.

Srb, který tento týden i kvůli čtvrtfinálové porážce s Jiřím Veselým v Dubaji přišel o post světové jedničky, se pod Vajdovým vedením připravoval od roku 2006. V roce 2017 se s ním rozloučil, ale po roce se slovenský kouč do jeho realizačního týmu vrátil.

„Měl jsem to štěstí, že jsem mohl sledovat Novaka, jak se stává hráčem, jakým dnes je. Na naše společné časy budu vzpomínat s hrdostí,“ řekl Vajda.

Djokovičovi bude dál pomáhat s přípravou Chorvat Goran Ivaniševič, s kterým spolupracuje od roku 2019. V minulosti se po jeho boku vystřídali Boris Becker, Radek Štěpánek a Andre Agassi .

Djokovič, jenž kvůli averzi k očkování nemohl obhajovat titul na Australian Open, musel přepustit první místo v žebříčku Rusovi Daniilu Medveděvovi. Na postu světové jedničky strávil Srb rekordních 361 týdnů.

Vstoupit do diskuse
0

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud