18. ledna 2023 • 16:37

Inspirace pro Navrátilovou: Rakovina je pryč, oznámila rivalka

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 98 ligových gólů Slavie ve stříbrné sezoně 2022/23
Příbram - Pardubice: Se Starkou na „balkónku“ sledují baráž i Vémola s Rittigem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenisová legenda Chris Evertová oznámila, že se vyléčila z rakoviny vaječníků. Nemoc jí lékaři diagnostikovali předloni v listopadu v ranné fázi.„Teď je rakovina pryč a na 90 procent už se nevrátí,“ napsala Evertová ve svém příspěvku na webu ESPN, pro kterou osmašedesátiletá Američanka pracuje jako tenisová expertka.

Zhoubný nádor u ní lékaři zjistili při preventivním odstranění dělohy. Druhá operace odhalila, že tumor byl během hysterektomie odstraněn a nešíří se.

Na rakovinu vaječníků zemřela v roce 2020 ve 62 letech její sestra Jeanne, které podle svého vyjádření vděčí za včasné odhalení nemoci. „Jenom díky genetické mapě, kterou po sobě moje sestra zanechala, a síle vědeckého pokroku jsme zachytili mou rakovinu dostatečně brzy na to, abychom s tím něco udělali,“ napsala vítězka 18 grandslamových titulů ve dvouhře s tím, že ihned po stanovení diagnózy zahájila šest kol chemoterapie.

S rakovinou nyní bojuje i její bývalá velká soupeřka Martina Navrátilová. Držitelka 59 grandslamových titulů začátkem roku uvedla, že jí lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu prvního stupně a vrátilo se jí nádorové onemocnění prsu, kterým trpěla již v roce 2010.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud