Jan Jaroch
Premium
29. března 2023 • 12:55

Druhá míza veteránky Kvitové, ale… Blíží se konec? Biologické hodiny tikají

Autor: Jan Jaroch, inf
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Ďábelská intenzita, úžasné emoce. Součkovi i Coufalovi závidím, přiznal Podaný
Sport Magazín a rozhovor se slávistickým smolařem i oporou Davidem Hovorkou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před třemi týdny jí bylo 33 let, v elitní padesátce žebříčku jsou pouze dvě hráčky starší. Skončí po Wimbledonu, nebo ještě dohraje sezonu, spekuluje se v zákulisí o Petře Kvitové. Ta na takové debaty odpovídá po svém. Na čtvrtfinále v Indian Wells navázala levoruká útočnice průlomem mezi nejlepší osmičku i v Miami. Takovým stylem ještě „Sunshine double“ v životě neodehrála. „Chytila druhou mízu,“ všímá si expert Jan Kukal.Nedávno v kalifornské poušti se její tenisový výdělek přehoupl přes 34 milionů dolarů, což stačí na sedmé místo v historii. V Miami právě hraje 99. WTA turnaj kategorie 1000 a slaví na něm 36. čtvrtfinále. Oboje to jsou top 3 výkony v dějinách ženského tenisu. Když si proti ní šla ve druhém kole zahrát zápas o patnáct let mladší krajanka Linda Nosková, málem se jí podlamovala kolena.

„Viděla jsem ji hrát Fed Cupy, četla o ní knihu. A teď proti ní nastoupím. Bláznivé!“ vyprávěla před střetem s Petrou Kvitovou. Mladice dostala tvrdou lekci 6:3, 6:0.

Stále jsem tady, hlásá každým svým mačem do světa Kvitová. Rok 2023 jí vychází tak, jak nikdo nečekal. Čtrnáct výher a pět porážek, na po sobě jdoucích dvoutýdenních akcích v Kalifornii i na Floridě se prosmýkla mezi nejlepší osmičku. V jednom roce se jí něco takového povedlo vůbec poprvé.

„Je na ní vidět obrovská chuť. Říká si, že už asi nebude

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
2

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud