21. dubna 2008 • 00:00

V Acapulku vítězem překvapivě Granollers

Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Španělský tenista Marcel Granollers-Pujol se stal překvapivým vítězem turnaje v Houstonu. Ve včerejším finále si 84. hráč světového žebříčku poradil s turnajovou jedničkou Jamesem Blakem.

Španělský tenista Marcel Granollers-Pujol se stal překvapivým vítězem turnaje v Houstonu. Ve včerejším finále si 84. hráč světového žebříčku poradil s turnajovou jedničkou Jamesem Blakem. Po více než dvouhodinové bitvě otočil nepříznivý průběh třetího setu a vyhrál 6:4, 1:6 a 7:5. Připsal si tak premiérové vítězství na okruhu ATP. V průběhu turnaje nemusel dvaadvacetiletý Španěl porazit žádného nasazeného hráče, ve finále proti němu stál ale osmý tenista světa. Tomu hned v prvním setu dvakrát vzal podání a ujal se vedení. Blake se poté výrazně zlepšil a z dalších deseti gamů jich vyhrál devět. Za stavu 3:0 v rozhodujícím setu pro domácího favorita se ale karta opět obrátila. Španělský tenista se dvěma proměněnými brejkboly dostal do vedení a za stavu 5:4 podával na vítězství. Svou první možnost ještě nevyužil, druhou šanci po další Američanově ztrátě servisu za stavu 6:5 už si ale vzít nenechal. Do turnaje v Houstonu byl přitom Granollersovým největším úspěchem postup do čtvrtfinále v Acapulku a loni ve Valencii. Výsledek: