7. ledna 2009 • 14:41

Štěpánek postoupil, Berdych vypadl

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO - Radek Štěpánek postoupil na úvodním turnaji nové sezony v Brisbane již do čtvrtfinále, když zdolal Francouze Michaela Llodru. Tomáš Berdych nestačil na Japonce Keie Nišikoriho.

Štěpánkovi stačil k výhře jediný proměněný brejkbol. O postup do semifinále se utká se čtvrtým nasazeným Robinem Söderlingem ze Švédska.

Štěpánek porazil svého soupeře popáté ze šesti vzájemných duelů. Jedinou prohru musel strávil při olympijském turnaji v Pekingu. S Llodrou může změřit síly také v prvním kole Davisova poháru, které čeká družstva Česka a Francie za dva měsíce.

Také Berdych měl svůj duel 2. kola s Nišikorim lépe rozehraný, když vedl 5:2 v prvním setu. Poté ale ztratil svůj servis a začal tahat za kratší konec. Devatenáctiletý Japonec po výhře 9:7 v tiebreaku uspěl i ve druhém setu v poměru 6:3.

V Brisbane odehrála svůj nejdelší zápas v kariéře bývalá světová jednička Amélie Mauresmová. K postupu do čtvrtfinále přes krajanku Julii Coinovou potřebovala tři hodiny a 14 minut. Ve třetím setu už prohrávala 2:5, nakonec ale v tie-breaku vyhrála 13:11, když proměnila pátý mečbol. Sama byla třikrát jediný míč od porážky.

"Bylo to tvrdé. Tolik nevyužitých šancí, tolik chyb. Byl to zvláštní zápas, strašně dlouhý a teď ho cítím všude. Můj fyzioterapeut bude mít hodně práce," prohlásila po utkání Mauresmová.

Po překvapivém vítězství nad nejvýše nasazeným Novakem Djokovičem tentokrát neuspěl lotyšský mladík Ernests Gulbis. Francouzi Paulu-Henrimu Mathieuovi podlehl po setech 3:6 a 4:6.

Muži - dvouhra - 2. kolo:
Štěpánek (8-ČR) - Llodra (Fr.) 7:6 (7:2), 6:3, Nišikori (Jap.) - Berdych (5-ČR) 7:6 (9:7), 6:3, Tsonga (2-Fr.) - Nieminen (Fin.) 0:6, 7:6 (7:1), 7:6 (7:5), Verdasco (3-Šp.) - Ančič (Chorv.) 6:2, 6:3, Mathieu (Fr.) - Gulbis (Lot.) 6:3, 6:4, Serra (Fr.) - Melzer (Rak.) 6:4, 6:3.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Gicquel, Tsonga (Fr.) - Aspelin, Vízner
(3-Švéd./ČR) 7:6 (7:1), 6:4.

Ženy - dvouhra - 2. kolo:
Ivanovičová (1-Srb.) - Vinciová (It.) 6:7 (4:7), 7:5, 6:1, Govorcovová (Běl.) - Karatančevová (Bulh.) 6:0, 5:7, 7:5, Mauresmová (5-Fr.) - Coinová (Fr.) 5:7, 6:2, 7:6 (13:11), Erraniová (It.) - Pironkovová (Bulh.) 6:7 (3:7), 7:5, 6:3.