21. února 2010 • 21:52

Kraus je bez medaile, nezvládl čtvrtfinále

Autor: ČTK, spo
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Třinec - Sparta: To byla lahůdka! Růžičkův fantastický pas uklidil Marcinko, 2:0
Jurásek: nespoutaná bomba s vyťukanou levačkou. Klapne mu Španělsko?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jeden z favoritů Tomáš Kraus medaili z premiérového olympijského závodu ve skikrosu nezíská. Ve čtvrtfinálové jízdě dojel druhý společně s Andreasem Mattem, fotofiniš ale rozhodl ve prospěch Rakušana.Vyhrál Švýcar Michael Schmid. Na druhém místě ve finále dojel Rakušan Andreas Matt, bronz bral Nor Audun Grönvold. Další český závodník Zdeněk Šafář vypadl po pádu v kvalifikaci.

Přitom Kraus s přehledem vyhrál své osmifinále. Skvěle odstartoval, nenechal se soupeři ohrozit a navíc v průběhu jízdy svůj náskok zvyšoval.

Ve čtvrtfinále pak český závodník opět vyjel jako první ze startovní brány, ale na druhém schodu ztratil, neboť skočil moc daleko a ostatní závodníci ho předjeli.

"Při čtvrtfinále jsem byl rychlejší na startu a tu první hranu, kterou musíte okopírovat, aby rychlost na tu druhou byla co největší, tak jsem přeletěl. Dopadl jsem na dno, rychlost byla najednou nulová a vlastně mě všichni předjeli," popsal Kraus novinářům chybu.

Do první zatáčky tak Kraus vjížděl na čtvrtém místě, ale nebojácnými manévry se dostal do kontaktu se soupeři a začal předjíždět. Po střetu se Švýcarem Richardem Spalingerem však opět ztratil a druhého Rakušana Andrease Matta už nedojel, ač se snažil až do cílové čáry a nakonec musel rozhodnout fotofiniš.

"Bojoval jsem a dal jsem do toho, co jsem mohl. Předjížděcích manévrů není tolik, ale já jsem se snažil, když to jen trošku šlo, protože to nebylo ztracený až do konce, ale chybělo tomu to důležitý. Bohužel, nevyšlo to," konstatoval Kraus.

V první osmifinálové jízdě opět předvedl Američan Daron Rahlves, že nemá vůbec žádný strach a pouští se do až nesmyslných útoků. Na jednom ze skoků se bezhlavě vrhl do drsného souboje, který skončil dramatickým pádem.

Tomáš Kraus se chystá ke kvalifikační jízdě Tomáš Kraus se chystá ke kvalifikační jízděFoto ČTK

Rahlves se ještě dokázal zvednout, ale z třetího místa nepostoupil, navíc zjevně trpěl bolestí. V druhé jízdě se po chybě na předposledním skoku sám vyřadil z prvního místa po pádu Nor Anders Rekdal, navíc si ublížil.

Vlastní chybou se připravil v páté jízdě o účast ve čtvrtfinále také další z favoritů Francouz Xavier Kuhn, jenž upadl na postupové pozici.

Do čtvrtfinále naopak bezpečně prošel domácí favorit Christopher Delbosco a bývalý český reprezentant Stanley Hayer, který však následně vypadl stejně jako Kraus.

Švýcar Schmid ukazoval, že je dnes stejně jako v celé sezoně jednoznačně nejlepší. Vyhrál bez problémů své semifinále a ve finále byl nejrychlejší od startu až do cíle. Stříbro jistil Matt, z třetí pozice krátce před koncem spadl vlastní vinou domácí Delbosco a připravil se tak o takřka jistou medaili.

Muži - skikros:
1. Schmid (Švýc.), 2. Matt (Rak.), 3. Grönvold (Nor.), 4. Delbosco (Kan.), 5. Gavaggio (Fr.), 6. Barr (Kan.), 7. Kneller (Austr.), 8. Flisar (Slovin.), 9. Kerr (Jam.), 10. Hayer (Kan.), 11. Kraus - vyřazen ve čtvrtfinále, ...Šafář (oba ČR) - nedokončil kvalifikaci.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud