VIP Sport

1. srpna 2015 • 04:59

Vrzáňová ležela dva týdny v nemocnici v bezvědomí: Zemřela na mozkovou příhodu

Autor: om

Legendární krasobruslařka Ája Vrzáňová (†84) žila v New Yorku ve svém bytě na Sedmapadesáté vždy od května, zimu trávila totiž v apartmánu na Floridě. Žila sama a před dvěma týdny měla přijít na večeři se třemi kamarádkami, jenže se neobjevila…„Nepřišla. Přitom ještě v poledne s jednou z nich mluvila. Tak se po večeři sebraly a šly za ní. Recepční je pustil, vzal klíče a našli ji v bezvědomí,“ popisuje její kamarádka Svatava.

Legenda českého krasobruslení Ája Vrzáňová
Legenda českého krasobruslení Ája Vrzáňová

„Denně jsem z Prahy telefonovala. Ležela v nemocnici, ale už se neprobrala. Vlastně zemřela ve spánku, přišla druhá mrtvice a ta ji zabila. Tak to v tomto věku bohužel chodí.“

Manžel Vrzáňové, Čechoameričan a úspěšný restauratér Pavel Steindler, zemřel před devatenácti lety. Vlastní děti neměli, o dcerku přišli krátce po porodu. Pozůstalost tak v Americe řeší dvě nevlastní děti, dcera a syn z mužova prvního manželství.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud