VIP Sport

2. října 2015 • 17:25

Pohřeb judisty Jurečky (†24). Šampion Krpálek nesl rakev s tělem přítele

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Nejtěžší životní souboj svedl judistický šampión Lukáš Krpálek. V Havířově se v kostele svaté Anny sklonil před rakví utonulého kamaráda a reprezentanta judo Alexandra Jurečky (†24). Poté jeho rakev nesl před kostel.S dobrosrdečným silákem Sašou se přišlo rozloučit více než 300 lidí z celé Evropy. Kromě rodiny ze Slovenska dojeli i judisté z Rakouska a Německa. Nechyběli ani Alexandrovi kamarádi z reprezentace. Největší hvězda českého juda Lukáš Krpálek se během posledního rozloučení stěží bránil slzám. Občas mu hlava sjela do dlaní. V naprosto zaplněném kostele ale plakala řada velkých chlapů.

Smuteční řeč pronesl Alexandrův táta Jirka. „Saša byl výjimečné dítě. Nepil, nekouřil a judo bylo jeho životem. Omlouval se za každou pitomost a nikomu neuměl říci ne. Jeho druhou vášní bylo potápění. Když byl po operacích a nemohl se věnovat judu, tak ho právě tato vášeň udržela v psychické pohodě. Je zvláštní, že teď, když mohl opět naplno závodit, se mu potápění stalo osudným. Vezměte si ze Sašova života příklad a i z toho, jak ze světa náhle a nečekaně odešel. Dávejte na sebe pozor,“ pronesl statečně uplakaný Sašův táta Jirka.

Emoce třásly s Lukášem Krpálkem, který po skončení mše, vynášel rakev kamaráda před kostel do připravené dodávky. „Je to borec, že přijel a takto se s naším Sašou rozloučil,“ pronesl jeden z havířovských judistů.

Lukáš Krpálek přijel na pohřeb kamaráda. Alexandrovu rakev po mši statečně vynesl před kostel.
Lukáš Krpálek přijel na pohřeb kamaráda. Alexandrovu rakev po mši statečně vynesl před kostel.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, judo, Jurečka, krpálek
 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze