VIP Sport

27. ledna 2016 • 15:24

Dojal celý svět! Našli kluka, který si vyrobil Messiho dres z igelitky

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Stal z toho celosvětový hit. Fotka malého kluka, který má na sobě dres argentinského útočníka Lionela Messiho vyrobený z igelitového pytlíku, se rychle šířila po sociálních sítích. Jeho příběh má pointu. Chlapce se podařilo najít a tak může snít svůj sen, že od nejlepšího fotbalisty světa dostane originální dres, který by si za svůj obdiv k superstar Barcelony jistě zasloužil.Snímek se objevil na internetu v průběhu ledna. Virálním světem skrz sociální sítě se začala rychle šířit, vznikla iniciativa zjistit totožnost malého klučiny, který byl překřtěn na největšího fanouška Lionela Messiho.

Teď se zdá, že záhada chlapce vyfoceného v Messiho reprezentačním dresu, který si vyrobil z modrobílé igelitky, je vyřešena. Má jít o pětiletého Murtazu Ahmadiho žijícího v chudé venkovské oblasti v Afghánistánu.

"Tenhle malý kluk opravdu moc miluje fotbal a Messiho. My si nemůžeme dovolit koupit klasický dres, jsme jen obyčejní farmáři. Proto se náš kluk rozhodl nosit tenhle vyrobený z pytlíku," potvrdil pro BBC totožnost svého syna Murtazův otec Arif Ahmadi.

Malý chlapec z Afghánistánu, velký fanoušek Lionela Messiho
Malý chlapec z Afghánistánu, velký fanoušek Lionela Messiho

Fotku na svůj facebookový profil umístil Arifův bratr Azim Ahmadi, Afghánec žijící v Austrálii. Autorem snímku má být Arifův nejstarší syn Hamayon.

Malý Murtaza je prý ze zveřejnění snímku extrémně šťastný. "Slyšel o tom od kamarádů, co mají internet. Můj mladší syn zároveň doufá, že nám ostatní země pomůžou zprostředkovat setkání s Messim. Kluk by jednou chtěl být stejně dobrý fotbalista jako on," dodal Arif Ahmadi.

Samotný Messi prý projevil zájem, aby se podařilo jeho malého fanouška najít a mohl mu osobně předat svůj originální dres s věnováním. Tím pádem se Murtaza setkání třeba dočká.

Za malého fanouška argentinského borce se přitom vydával ještě někdo jiný. Kurdská televize přinesla informaci, že na fotce byl desetiletý chlapec jménem Homin z Iráku. Snímek měl vzniknout před pěti lety. Víc ale sedí podoba i informace o malém Murtazovi z Afghánistánu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze