VIP Sport

24. dubna 2017 • 18:30

Rajnoch v TIKI TAKA: Potkalo mě něco jako Frantu, měli mě za blázna

Autor:
Rajnoch v TIKI-TAKA o psychice sportovců: Taky mě měli za blázna
###BLOK-TOP-VIDEA###

Šokující sebevražda bývalého reprezentanta Františka Rajtorala během angažmá v Turecku bude jedním z témat pondělního dílu pořadu televize O2 TV TIKI TAKA. O svých psychických problémech i o tom, jak je řešil, se rozhovořil jeden z hostů Jan Rajnoch. „Měl jsem husí kůži už jen z toho, že bych se tam měl vrátit,“ řekl o svém tureckém působení a dodal, že se nestydí za to, že v té době vyhledal odbornou pomoc."Můj případ je velmi podobný a taky mě to potkalo v Turecku. Byl jsem tam sám, jako byl teď František. Klub měl problémy, a tak museli odejít kluci ze Slovenska, kteří tam předtím byli se mnou. Stejně jako tady, taky musel odejít Dan Kolář,“ vysvětloval Rajnoch a přidal okolnosti, za jakých se už nevrátil z reprezentačního srazu.

„Tlak na mě byl tak velký a psychika strašně nalomená. Měl jsem husí kůži už jen z toho, že bych se tam měl vrátit. Během reprezentačního srazu jsem poprosil manažera, aby rozvázal smlouvu,“ popsal.

Rajnoch v TIKI-TAKA o psychice sportovců: Taky mě měli za blázna

Své psychické problémy si ale nenechal přerůst přes hlavu. „Hned potom jsem vyhledal pomoc, začal jsem spolupracovat s odborníky, kteří mi pomohli. Když je někdo citlivej, jako byl František nebo jako jsem třeba já, měl by na tom začít pracovat individuálně. Jsme profesionálové, musíme se starat nejen o tělo, stravu, životosprávu, ale i o psychiku a duši,“ dodal Rajnoch, který připomněl i to, jak se cítil, když o svých problémech nahlas promluvil. „Všichni mě měli za blázna, i mezi hráčemi se říkalo, že mi ruplo v hlavě.“

„O psychických problémech sportovců se moc nemluví, a pak to takhle dopadá,“ napsal k případu Františka Rajtorala na svém twitterovém účtu.

720p 480p 360p 240p
Rada v TIKI-TAKA: Jak je to s mobily v kabině Sparty

720p 480p 360p 240p
Sparťan Suchařípa: Před 10 lety bych titul přál Plzni, teď už ne

Nikdy nezapomeneme! Osobnosti reagují na úmrtí Františka Rajtorala

Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.czKlasická verze
Mobilní verze