VIP Sport

24. června 2017 • 19:50

Prezident Zeman se pustil do fotbalových milionářů: Jsou přeplacení!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Má na ně vroubek! Prezident Miloš Zeman nemá zrovna v lásce fotbalisty, kteří vydělávají desítky milionů korun. Už jednou si v pořadu Týden s prezidentem na televizi Barrandov rýpnul do profesionálních fotbalistů a připomněl aféru s prostitutkami na hotelu Praha. Co ho nyní rozohnilo?Prezident Miloš Zeman řekl svůj názor na pozastavené dotace od státu pro sportovní organizace a nebral si servítky. „Vrcholový sport by si měl na sebe sám vydělat,“ myslí si hlava státu a brání se nápadu na vznik samostatného ministerstva pro sport.

„Někteří lidé po mně chtějí, abych podpořil myšlenku vzniku ministerstva pro sport. Neustále jim říkám, že řešení financování českého sportu rozhodně nevyřeší vznik nové instituce. Naopak by sport přišel o desítky milionů korun,“ řekl Zeman. Vzápětí pak tvrdí, že profesionální kluby by neměly dostávat žádné příspěvky od státu.

„Já si říkám, pane Bože, když je nějaký klub za fotbalistu schopný zaplatit desítky milionů korun, tak žádné dotace nepotřebuje,“ kroutil hlavou prezident a navezl se i do těch nejlepších hráčů. „Fotbalista, který dostává jako honorář milionové částky, je přeplacený.“

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze