VIP Sport

7. září 2017 • 12:22

Agent Paska o obchodech v Itálii: Tamní manažeři? Intriky, ztrácíte nervy!

Autor: ,
###BLOK-TOP-VIDEA###

Do týmu AS Řím prodal nejdražšího hráče v historii, ale nebyla to procházka rájem! Hráčský manažer Pavel Paska nejprve musel s útočníkem Patrikem Schickem (21) skousnout neúspěšné manévry Juventusu, aby pak českého reprezentanta udal v italské metropoli. Jaký to byl boj, exkluzivně popsal pro deník Blesk!Itálie. Znáte to, pohodička, žádný spěch a spousta komentářů. Ke všemu. V tomto prostředí se podle Pasky jedná o budoucí práci velice obtížně. Někdy to stojí i »roky života«!

„Jednat tam konkrétně a rychle není možné. Italští prezidenti nemůžou smlouvu rychle uzavřít. Musejí se dvakrát, třikrát sejít. Musejí zkoušet, prodlužovat, zdržovat, baví je držet soupeře v napětí,“ popisuje tamní klima, které má k tomu dokonalému velmi daleko.

Jeden z nejzkušenějších českých obchodníků s fotbalisty přiznává, že na jihu Evropy někdy není daleko od facek. „Když jste mezi nimi, a ztratíte nervy, tak to nevydržíte a raději utečete. Je to jejich styl práce. Musíte dělat to samé. Musíte se v tom vyznat, musíte s nimi plavat, protože jinak si nabijete,“ říká Paska bez obalu.

Přesto se našla výjimka. V Římě. Bývalý fotbalista a současný manažer AS Monchi chtěl všechno hned. Rychle. I Schicka. „On vyznává německý styl. Za patnáct minut jsme se spolu domluvili. O podmínkách, o přestupu o všem. Já jsem mu řekl: Takhle to chci a hotovo. Promluv si s Patrikem a budeme se bavit dál. Proběhlo to tak, jako když jednáte s Němci. Konkrétně a rychle.“

Hold… Práce hráčského manažera není žádný med, pro toho tuzemského jde o job pro vyvolené. No, a v dnešní době prodat českého hráče za miliardu, to zní jako sen…

Agent Pavel Paska s útočníkem Patrikem Schickem.
Agent Pavel Paska s útočníkem Patrikem Schickem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze