VIP Sport

9. října 2017 • 16:17

Jarolímův nároďák bez MS, ale s plnými kapsami: Kolik brali za kvalifikační blamáž?!

Autor: vba, ps
Vstoupit do diskuse
0
 • Česká fotbalová reprezentace si na prémiích za zpackanou kvalifikaci na MS rozdělila 30 milionů korun! Česká fotbalová reprezentace si na prémiích za zpackanou kvalifikaci na MS rozdělila 30 milionů korun!FOTO: Dominik Bakeš (Sport)

  Cíl nesplnili, přesto se pořádně napakovali. Čeští fotbalisté včetně trenéra Karla Jarolíma (61) si v marném boji o mistrovství světa rozdělili 30 milionů korun! Kvalifikace plná blamáží pochopitelně českou reprezentaci na šampionát do Ruska vynést nemohla. O to víc ale zaráží její účet. Tenhle nepříliš dobře hrající kontraband stál totiž FAČR 30 milionů korun! Každý z pozvaných fotbalistů vyinkasoval 40 tisíc korun na startovném, dalších 50 tisíc pak měl slíbeno za remízu a dokonce 150 »talířů« za vítězství. A to ani nemusel nastoupit! Stačilo, aby se jen objevil v třiadvacítce nominovaných plejerů! Všemu navíc velí kouč Jarolím, jehož měsíční gáže dosahuje 500 tisíc. Během kvalifikačního cyklu, v němž protočil neuvěřitelných 46 hráčů, si tak přišel na 6,5 »mega«!

 • Tomáš Koubek

  Brankář Tomáš Koubek na tréninku v OsluBrankář Tomáš Koubek na tréninku v OsluFoto ČTK

  Zachytal si jen v posledním zápase proti San Marinu. Šla na něho jedna gólová střela, s níž si ale dokázal poradit.

  Zápasů: 1
  Prémie: 1 030 000 Kč

 • Marek Suchý

  Marek Suchý na tréninku české fotbalové reprezentaceMarek Suchý na tréninku české fotbalové reprezentaceFoto ČTK

  Má na kontě polovinu startů v kvalifikaci. Jarolím se o něho opíral, ale stejně jako většině hráčů, mu boje o mistrovství světa nevycházely.

  Zápasů: 5
  Prémie: 1 030 000 Kč

 • Tomáš Vaclík

  Reprezentační brankář Tomáš VaclíkReprezentační brankář Tomáš VaclíkFoto Dominik Bakeš (Sport)

  Měl být ten, na koho český nároďák spoléhal, ale nebyla to taková hitparáda. V paměti stále máme dva laciné góly, které pustil v důležitém zápase proti Severnímu Irsku (0:2).

  Zápasů: 8
  Prémie: 1 030 000 Kč

 • Bořek Dočkal

  Bořek Dočkal se do Česka vrací kvůli reprezentačním srazůmBořek Dočkal se do Česka vrací kvůli reprezentačním srazůmFoto Michal Beránek (Sport)

  Na to, že z Číny na reprezentační srazy nalétal 31 642 kilometrů, odehrál pouhých 115 minut. Jeho klíčová role z minulých let ovšem byla ta tam.

  Zápasů: 7
  Prémie: 940 000 Kč

 • Filip Novák

  Obránce české reprezentace Filip NovákObránce české reprezentace Filip NovákFoto Barbora Reichová (Sport)

  Nechyběl na většině srazů, naskočil do sedmi zápasů. Zapadl mezi nevýrazné výkony celého českého týmu.

  Zápasů: 7
  Prémie: 940 000 Kč

 • Jaromír Zmrhal

  Jaromír Zmrhal před kvalifikací s NěmeckemJaromír Zmrhal před kvalifikací s NěmeckemFoto Pavel Mazáč (Sport)

  Dostal příležitost ukázat se v pěti duelech, většinou ale ztrácel balony, utápěl se v kličkách a týmu moc nepomohl. V reprezentaci se ještě musí otrkat.

  Zápasů: 5
  Prémie: 940 000 Kč

 • Jakub Brabec

  Jakub Brabec hlavičkuje vedle Theodora Gebre Selassieho v kvalifikačním duelu s ÁzerbájdžánemJakub Brabec hlavičkuje vedle Theodora Gebre Selassieho v kvalifikačním duelu s ÁzerbájdžánemFoto Reuters

  Má za sebou polovinu ostrých reprezentačních utkání, a když nastoupil, nároďák bodoval. V obraně působil nenápadně.

  Zápasů: 5
  Prémie: 900 000 Kč

 • Michael Krmenčík

  Útočník Michael Krmenčík v reprezentačním dresuÚtočník Michael Krmenčík v reprezentačním dresuFoto Pavel Mazáč (Sport)

  Asi jediný člen národního týmu, o kom by se dalo říci, že se mu kvalifikace povedla. Zasáhl do sedmi zápasů, rval se, bojoval a byl odměněn čtyřmi přesnými zásahy.

  Zápasů: 7
  Prémie: 850 000 Kč

 • Pavel Kadeřábek

  Pavel Kadeřábek je pevným článkem české sestavy na EUROPavel Kadeřábek je pevným článkem české sestavy na EUROFoto Reuters

  Od kouče Jarolíma dostal prostor v šesti kvalifikačních zápasech, ale jeho výkony byly jako na houpačce. Povedené záblesky střídal s nepřehlédnutelnými minelami.

  Zápasů: 6
  Prémie: 840 000 Kč

 • Antonín Barák

  Záložník Antonín Barák se hned v prvním zápase za reprezentaci dočkal brankyZáložník Antonín Barák se hned v prvním zápase za reprezentaci dočkal brankyFoto ČTK

  Pro reprezentaci ještě musí fotbalově dorůst a zkušenosti z italské ligy mu mohou jen pomoci. V národním dresu zkazil velký počet přihrávek, ztrácel balony a jen občas ukázal svůj budoucí potenciál. Třeba třemi přesnými zásahy.

  Zápasů: 3
  Prémie: 760 000 Kč

 • Vladimír Darida

  Radost Vladimíra Daridy z parádního góluRadost Vladimíra Daridy z parádního góluFoto Barbora Reichová (Sport)

  Byl tahounem týmu. Když měla akce myšlenku, většinou šla z jeho kopačky. Ale také byl tím, kdo nedokázal dát mančaft dohromady, aby byl v kvalifikaci o MS konkurenceschopný. Působil jako osamělý voják v poli.

  Zápasů: 7
  Prémie: 750 000 Kč

 • Jan Kopic

  Jan Kopic v národním dresuJan Kopic v národním dresuFoto ČTK

  Kéž by mu to v reprezentaci hrálo tak, jak předvádí v klubu. Česká liga mu voní víc, než mezinárodní fotbal. Kouč Jarolím i čeští fanoušci od něho jistě čekali víc.

  Zápasů: 4
  Prémie: 750 000 Kč

 • Jiří Pavlenka

  Jiří Pavlenka poprvé na tréninku seniorského národního týmu.Jiří Pavlenka poprvé na tréninku seniorského národního týmu.Foto ČTK

  V brance stál jen v zápasu proti Ázerbájdžánu, kde si řekl o další pozvánky. Vychytal vítězství 2:1, nestačil jen na ránu z pokutového kopu.

  Zápasů: 1
  Prémie: 750 000 Kč

 • Theodor Gebre Selassie

  Je to tam! Theo Gebre Selassie vstřelil gól do sítě Malty a český tým vedl v zápase kvalifikace o postup na MS 2014 těsně 1:0. Nakonec tým trenéra Michala Bílka vyhrál 3:1.Je to tam! Theo Gebre Selassie vstřelil gól do sítě Malty a český tým vedl v zápase kvalifikace o postup na MS 2014 těsně 1:0. Nakonec tým trenéra Michala Bílka vyhrál 3:1.Foto Barbora Reichová (Sport)

  Škoda, že na postu pravého obránce máme dva povedené kousky »Gebreho« s »Kadeřem«. Takových hráčů by národní tým potřeboval víc, ale… Ani on se nevyvaroval hrubých chyb.

  Zápasů: 5
  Prémie: 690 000 Kč

 • Ladislav Krejčí

  Český fotbalový záložník Ladislav Krejčí na tiskové konferenci před utkáním s ÁzerbájdžánemČeský fotbalový záložník Ladislav Krejčí na tiskové konferenci před utkáním s ÁzerbájdžánemFoto ČTK

  Na tykání s reprezentací zatím nemá. Prodral se do sestavy v osmi případech, jenže kdo spoléhal na jeho rychlost a útočné choutky, často nadával.

  Zápasů: 8
  Prémie:  690 000 Kč

 • Jakub Jankto

  Jakub Jankto slaví první reprezentační gólJakub Jankto slaví první reprezentační gólFoto Dominik Bakeš (Sport)

  V přípravě mu to šlo, ale jen co se dostal na trávník během ostrých mistrovských utkání, jako by ho srazila nervozita. Tenhle nebojácný mladík ovšem musí sbírat cenné zkušenosti, měl by se totiž řadit k budoucím tahounům.

  Zápasů: 6
  Prémie: 660 000 Kč

 • Milan Škoda

  Milan Škoda na tréninku reprezentaceMilan Škoda na tréninku reprezentaceFoto Pavel Mazáč (Sport)

  Tři starty, nula branek. Jak by se reprezentaci hodilo, kdyby do sítě sázel góly jako v dresu Slavie. Jenže Škoda se netrefil ani jednou, čímž se kouči Jarolímovi moc neodvděčil. Přes Krmenčíka bude obtížné propracovat se do základu.

  Zápasů: 3
  Prémie: 630 000 Kč

 • Tomáš Kalas

  Tomáš Kalas se lvíčken na prsouTomáš Kalas se lvíčken na prsouFoto Dominik Bakeš (Sport)

  Co k jeho výkonům říci? Z jeho výkonů bylo patrné, že potřebuje herní praxi. Nezvládal banální strategické situace, o místo v základu si neřekl. To ale neznamená, že by měl nároďáku v budoucnu chybět. V druholigovém Fulhamu teď hraje pravidelně.

  Zápasů: 3
  Prémie: 600 000 Kč

 • Tomáš Hořava

  Záložník Tomáš Hořava a obránce Theodor Gebre Selassie na tréninku české fotbalové reprezentace v OstravěZáložník Tomáš Hořava a obránce Theodor Gebre Selassie na tréninku české fotbalové reprezentace v OstravěFoto ČTK

  Zkoušel vymýšlet, kam rozdat míče, jenže bylo to z jeho strany nemastné – neslané. Rozhodně nevyčníval, spíše se dostal do pozice střídajícího hráče. Na trávníku stihl odběhat čtyři duely.

  Zápasů: 4
  Prémie: 580 000 Kč

 • Josef Hušbauer

  Josef Hušbauer by se měl starat o útočné akce českého týmuJosef Hušbauer by se měl starat o útočné akce českého týmuFoto Dominik Bakeš (Sport)

  Jeho forma ve Slavii dnes graduje a měl by se pohybovat na hraně základu. Jenže během kvalifikace byl v útlumu a na hřiště se dostal jen sporadicky. Největší jeho slabinou je hybtost a rychlost.

  Zápasů: 2
  Prémie: 570 000 Kč

 • Tomáš Sivok

  Tomáš Sivok v dresu národního týmuTomáš Sivok v dresu národního týmuFoto Barbora Reichová (Sport)

  Jedno ze jmen, které se během kvalifikace skloňovalo nejvíc. Zkušený matador měl být klíčovým hráčem obrany, jenže svoji pozici neuhájil. Budoucnost už pro něho nehraje…

  Zápasů: 5
  Prémie: 560 000 Kč

 • Václav Kadlec

  I Václav Kadlec měl příležitost ke skórováníI Václav Kadlec měl příležitost ke skórováníFoto ČTK

  Talent, na něhož se spoléhalo, že mu jednou bude patřit reprezentace. Českému národu ale radost neudělal. Nevýraznými výkony nepotěšil nikoho. Poslední nominace proti San Marinu byla jedním velkým otazníkem.

  Zápasů: 4
  Prémie: 520 000 Kč

 • Jan Sýkora

  Jan Sýkora v reprezentačním dresuJan Sýkora v reprezentačním dresuFoto Reuters

  Jednou se dostal do základu (ale na beku), v posledním zápase proti San Marinu se do hry dostal jako střídající hráč. Do českého týmu měl přinést rychlost, bohužel se mu to příliš nevedlo.

  Zápasů: 2
  Prémie: 520 000 Kč

 • Tomáš Souček

  Tomáš Souček brání Nora Alexandra Tofta Soderlunda v kvalifikačním zápase o postup na MSTomáš Souček brání Nora Alexandra Tofta Soderlunda v kvalifikačním zápase o postup na MSFoto Reuters

  Neviditelný defenzivní štít. Co se týče hry dopředu, stálo to za zlámanou grešli, dozadu si své povinnosti většinou plnil. Zvládl čtyři ostré kvalifikační zápasy.

  Zápasů: 4
  Prémie: 470 000 Kč

 • Jan Bořil

  Obránce Jan Bořil v reprezentačním dresu proti NěmeckuObránce Jan Bořil v reprezentačním dresu proti NěmeckuFoto Barbora Reichová (Sport)

  V barvách Slavie vylétl jako kometa a kvalitní výkony ho vynesli až do reprezentace. Jenže v národním dresu ochutnal, že hrát v klubu a se lvíčkem na prsou jsou dvě odlišné dimenze. Nutno ovšem dodat, že se adaptoval slušně.

  Zápasů: 3
  Prémie: 380 000 Kč

 • Jan Kliment

  Útočník Jan Kliment na svém prvním reprezentačním srazu áčkaÚtočník Jan Kliment na svém prvním reprezentačním srazu áčkaFoto ČTK

  V žádném klubu se za poslední tři roky pořádně nezabydlel, přesto dostal šanci zahrát si hned ve čtyřech zápasech kvalifikace. Většinou jako žolík – tedy spíše jako černý Petr. 

  Zápasů: 4
  Prémie: 380 000 Kč

 • Jiří Skalák

  Fotbalový záložník Jiří Skalák v dresu české reprezentaceFotbalový záložník Jiří Skalák v dresu české reprezentaceFoto Pavel Mazáč Sport

  Momenty, kdy se tenhle ofenzivní záložník proháněl po lajně, jsou dávno pryč! Sice hrál ve čtyřech případech, ale řekněme si na rovinu, žádná sláva! V Premier League momentálně dres Brightonu neobléká, zůstává v saku na tribuně, tudíž těžko předpokládat, že se jeho pozice zlepší.

  Zápasů: 4
  Prémie: 370 000 Kč

 • Patrik Schick

  Patrik Schick se protahuje na tréninku české jednadvacítky den po utkání s NěmeckemPatrik Schick se protahuje na tréninku české jednadvacítky den po utkání s NěmeckemFoto Michal Beránek / Sport

  Vyběhl na trávník třikrát jako střídající hráč, což se v budoucnu jistě změní. Coby druhý nejdražší hráč české historie určitě dostane šanci a měl by být tím, kdo potáhne národní tým do dalších kvalifikací. V téhle toho moc ukázat nestihl.

  Zápasů: 3
  Prémie: 370 000 Kč

 • David Pavelka

  David Pavelka (vpravo) v souboji s Jonnym EvansemDavid Pavelka (vpravo) v souboji s Jonnym EvansemFoto Jaroslav Legner (Sport)

  Od začátku dostal šanci v Německu, kde zažil ten správný letecký den. Pak dvakrát střídal. Od něho se nedaly čekat zázraky, stálo to na úplně jiných hráčích.

  Zápasů: 3
  Prémie: 300 000 Kč

 • Lukáš Droppa

  Lukáš Droppa v reprezentačním dresu v zápase s NorskemLukáš Droppa v reprezentačním dresu v zápase s NorskemFoto Barbora Reichová (Sport)

  Bylo obrovským překvapením, když ho kouč Jarolím povolal do národního týmu. Fanoušci a odborníci se divili, trenér chtěl ukázat, že jde o dobrou volbu. Spletl se. Máme lepší osmadvacetileté a mladší hráče.

  Zápasů: 3
  Prémie: 280 000 Kč

 • Matěj Vydra

  Útočník Matěj Vydra nastoupil do druhého poločasuÚtočník Matěj Vydra nastoupil do druhého poločasuFoto Jaroslav Legner (Sport)

  Byl součástí nepovedeného vstupu do kvalifikace. Doma se Severním Irskem (0:0) gól nedal, naprázdno vyšel i jako střídající útočník v Německu (0:3). Další plány s nadějným forvardem padly, když laboroval v sestavách anglických týmů. Nejprve ve Watfordu, pak v Readingu a teď v Derby County. Tam už se v sestavě ukazuje.

  Zápasů: 2
  Prémie: 180 000 Kč

 • Michael Lüftner

  První šanci v seniorské reprezentaci už Michael Lüftner dostal.První šanci v seniorské reprezentaci už Michael Lüftner dostal.Foto Michal Beránek (Sport)

  Zahrál si jen v posledním utkání se San Marinem. Ukázal tvrdou hru, dostal se i do šance, ale tu neproměnil. Těžké hodnotit jeho kvalifikační pozici, když už bylo dávno po nadějích.

  Zápasů: 1
  Prémie: 380 000 Kč

 • Michal Kadlec

  Obránce Michal Kadlec věří, že Češi uspějí v kvalifikaci o MS 2018Obránce Michal Kadlec věří, že Češi uspějí v kvalifikaci o MS 2018Foto Michal Beránek (Sport)

  Jak to tak vypadá, jeho první kvalifikační zápas se Severním Irskem byl asi jeho posledním. Na další srazy ho kouč Jarolím nepozval. Jeho místo v budoucnu seberou mladší hráči.

  Zápasů: 1
  Prémie: 90 000 Kč

 • Tomáš Necid

  Útočník české reprezentace Tomáš Necid slaví rozhodující trefu proti RuskuÚtočník české reprezentace Tomáš Necid slaví rozhodující trefu proti RuskuFoto Barbora Reichová (Sport)

  Také Necid si zahrál jen proti Severnímu Irsku. Na hřišti ale strávil jen 22 minut. V dalších případech Jarolím spoléhal na jiné útočníky, to ale jistě neznamená, že má dveře do reprezentace uzavřené.

  Zápasů: 1
  Prémie: 90 000 Kč

 • Milan Petržela

  Záložník Milan Petržela se rozhodl ukončit reprezentační kariéruZáložník Milan Petržela se rozhodl ukončit reprezentační kariéruFoto Pavel Mazáč (Sport)

  Šanci dostal v těžkém zápasu proti Německu, doma s Ázerbájdžánem vyrazil na plac jako střídající. Nešly mu souboje, nešly mu pády, pak ale narýsoval gólový centr na Milana Škodu, jenž ovšem tříbodovou naději zazdil. Petržela už reprezentační kariéru ukončil.

  Zápasů: 2
  Prémie: 90 000 Kč

 • Karel Jarolím (trenér)

  Trenér fotbalové reprezentace Karel JarolímTrenér fotbalové reprezentace Karel JarolímFoto ČTK

  Vyzkoušel neuvěřitelný počet 46 hráčů, ale český fotbal nespasil. Testoval všechno možné, někdy to až překombinoval a výsledek? V kvalifikaci neuspěl!

  Měsíční plat: 500 000 Kč
  Délka kvalifikace: 13 měsíců
  Plat: 6,5 milionu Kč

 • NEHODNOCENI

  Trénink české reprezentace před utkáním se San MarinemTrénink české reprezentace před utkáním se San MarinemFoto ČTK

  Ondřej Čelůstka

  Zápasů: 0
  Prémie: 280 000 Kč

  Šimon Falta

  Zápasů: 0
  Prémie: 340 000 Kč

  Jaroslav Drobný

  Zápasů: 0
  Prémie: 280 000 Kč

  Petr Mareš

  Zápasů: 0
  Prémie: 280 000 Kč

  Tomáš Přikryl

  Zápasů: 0
  Prémie: 280 000 Kč

  Daniel Pudil

  Zápasů: 0
  Prémie: 280 000 Kč

  Adam Hloušek

  Zápasů: 0
  Prémie: 190 000 Kč

  Lukáš Pokorný

  Zápasů: 0
  Prémie: 90 000 Kč

  Martin Pospíšil

  Zápasů: 0
  Prémie: 90 000 Kč

  Josef Šural

  Zápasů: 0
  Prémie: 90 000 Kč

  David Hovorka

  Zápasů: 0
  Prémie: 40 000 Kč

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud