Jan Podroužek
10. října 2017 • 04:55

Co udrží Jarolíma ve funkci? Rozhodne i plat, Berbr ho chce snížit

TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Židle pod trenérem Karlem Jarolímem je rozviklaná a lomcuje s ní Fotbalová asociace i 61letý kouč sám. Výkonný výbor si dnes před polednem poslechne zhodnocení nepovedené kvalifikace od manažera reprezentace Jaromíra Šeterleho a právě Jarolíma a do programu lze lehce zanést i trenérovo odvolání. Existuje víc scénářů, jak fotbalový soud může dopadnout.Přišel, viděl, jak to kolem lítá, a nepostoupil. Prošvihnutá kvalifikace na mistrovství světa je ale jen jedním z více důvodů, které mohou trenéra Karla Jarolíma stát živobytí. Upřímně, i on sám pro to totiž dělá dost.

Už nějakou dobu pro něj totiž pracují dva jeho blízcí lidé a shánějí mu angažmá na Blízkém východě, konkrétně ve Spojených arabských emirátech, kde už jednou působil. Jarolím si tím zřejmě snaží vytvořit dobrou vyjednávací pozici před dnešní ranní schůzkou s druhým místopředsedou (čti faktickým šéfem) asociace Romanem Berbrem, jestli mu ovšem jeho agenti už něco našli.

720p 360p
Má budoucnost u reprezentace? Nerad odcházím od rozdělané práce, říká trenér Jarolím

Velkým tématem téhle schůzky totiž asi budou finance. Asociace, kterou momentálně dusí ekonomický nedostatek kvůli policejnímu vyšetřování dotačních podvodů, by nejspíš ráda najela na úsporný režim i co se týče Jarolímova platu. Ten má údajně přesahovat půl milionu korun měsíčně, některé zdroje dokonce hovoří o částce blížící se k osmi stům tisíců.

Berbr by na Jarolíma mohl tlačit z ryze pragmatických důvodů. Něco ve stylu „podepiš razantní snížení a zůstaneš“. Tady ale samozřejmě může nakrásně narazit.

Více informací o situaci Karla Jarolíma a jeho budoucnosti na lavičce národního týmu najdete v úterním vydání deníku Sport. Elektronickou verzi si můžete přečíst ZDE >>>

Titulní strana deníku Sport v úterý 10. října 2017

Čeští fotbalisté děkovali svým příznivcům, kteří je přišli podpořit na zápas proti San Marinu
Čeští fotbalisté děkovali svým příznivcům, kteří je přišli podpořit na zápas proti San Marinu

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze