VIP Sport

23. listopadu 2017 • 05:10

Lyžování jako sexuální peklo: Olympioničku v 16 opil a znásilnil kolega!

Autor: sjs
###BLOK-TOP-VIDEA###

Vlna smutných příběhů nekončí. Další žena, která se přihlásila k tomu, že byla sexuálně zneužita, je sjezdařka Nicola Werdeniggová (59). Rakušanka prozradila, že v šestnácti letech byla opita a znásilněna kolegou lyžařem a nebyla prý sama.Celá sedmdesátá léta se prý nesla ve sjezdovém lyžování v duchu zneužívání žen. „Sexuální násilí nebylo v tu dobu v alpském lyžování ničím neobvyklým. Když jsem měla 16 let, jeden z lyžařů mě opil a potom i znásilnil,“ řekla Werdeniggová, která se zúčastnila olympijských her v Innsbrucku 1976 ještě pod dívčím příjmením Spiessová.

Nicola Werdeniggová po deítkách let promluvila o bolestivém tématu
Nicola Werdeniggová po deítkách let promluvila o bolestivém tématu

Děsivé tajemství potvrdila i její někdejší kolegyně, která si přála zůstat v anonymitě. „Můžu to potvrdit. Nicola má stoprocentně pravdu. V tu dobu měla skoro každá z nás nějakou zkušenost se sexuálním obtěžováním. Chyběla nám odvaha o tom mluvit,“ dodala nejmenovaná lyžařka.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Herní počítače na Heuréka.cz * Herní sluchátka na Heuréka.cz * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud