VIP Sport

23. listopadu 2017 • 05:10

Lyžování jako sexuální peklo: Olympioničku v 16 opil a znásilnil kolega!

###BLOK-TOP-VIDEA###

Vlna smutných příběhů nekončí. Další žena, která se přihlásila k tomu, že byla sexuálně zneužita, je sjezdařka Nicola Werdeniggová (59). Rakušanka prozradila, že v šestnácti letech byla opita a znásilněna kolegou lyžařem a nebyla prý sama.Celá sedmdesátá léta se prý nesla ve sjezdovém lyžování v duchu zneužívání žen. „Sexuální násilí nebylo v tu dobu v alpském lyžování ničím neobvyklým. Když jsem měla 16 let, jeden z lyžařů mě opil a potom i znásilnil,“ řekla Werdeniggová, která se zúčastnila olympijských her v Innsbrucku 1976 ještě pod dívčím příjmením Spiessová.

Nicola Werdeniggová po deítkách let promluvila o bolestivém tématu
Nicola Werdeniggová po deítkách let promluvila o bolestivém tématu

Děsivé tajemství potvrdila i její někdejší kolegyně, která si přála zůstat v anonymitě. „Můžu to potvrdit. Nicola má stoprocentně pravdu. V tu dobu měla skoro každá z nás nějakou zkušenost se sexuálním obtěžováním. Chyběla nám odvaha o tom mluvit,“ dodala nejmenovaná lyžařka.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud