VIP Sport

23. listopadu 2017 • 05:10

Lyžování jako sexuální peklo: Olympioničku v 16 opil a znásilnil kolega!

###BLOK-TOP-VIDEA###

Vlna smutných příběhů nekončí. Další žena, která se přihlásila k tomu, že byla sexuálně zneužita, je sjezdařka Nicola Werdeniggová (59). Rakušanka prozradila, že v šestnácti letech byla opita a znásilněna kolegou lyžařem a nebyla prý sama.Celá sedmdesátá léta se prý nesla ve sjezdovém lyžování v duchu zneužívání žen. „Sexuální násilí nebylo v tu dobu v alpském lyžování ničím neobvyklým. Když jsem měla 16 let, jeden z lyžařů mě opil a potom i znásilnil,“ řekla Werdeniggová, která se zúčastnila olympijských her v Innsbrucku 1976 ještě pod dívčím příjmením Spiessová.

Nicola Werdeniggová po deítkách let promluvila o bolestivém tématu
Nicola Werdeniggová po deítkách let promluvila o bolestivém tématu

Děsivé tajemství potvrdila i její někdejší kolegyně, která si přála zůstat v anonymitě. „Můžu to potvrdit. Nicola má stoprocentně pravdu. V tu dobu měla skoro každá z nás nějakou zkušenost se sexuálním obtěžováním. Chyběla nám odvaha o tom mluvit,“ dodala nejmenovaná lyžařka.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud