VIP Sport

4. ledna 2018 • 05:00

Berdych po prohře zveřejnil urážky, míří i na Ester: Jsi č***k a ona zlatokopka!

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Byl zklamaný z první letošní porážky, ale ještě více ho srazily nenávistné útoky přes sociální síť. Český tenista Tomáš Berdych zveřejnil, co mu napsali někteří lidé na Instagramu a nebyly to příjemné a povzbudivé zprávy, ale vulgární urážky.Start do sezony se Berdychovi nepovedl. Na turnaji v Dauhá, kde v předchozích třech letech hrál vždy minimálně semifinále, podlehl Janu-Lennardu Struffovi z Německa 4:6, 6:1, 6:7. Když se po utkání díval na svůj profil na sociální síti Instagram, šokovalo ho několik nenávistných vzkazů. „Jsi kus ho*na,“ napsal mu v angličtině asi desetkrát v řadě někdo z ciziny.

Berdych ironicky děkuje za podporu vulgárnímu uživateli Instagramu, který ho častoval nepěknými výrazy.
Berdych ironicky děkuje za podporu vulgárnímu uživateli Instagramu, který ho častoval nepěknými výrazy.

Neúspěšní sázkaři

Ještě drsnější text našel ve zprávách od jednoho krajana. „Tak sis přijel pro startovné čů***u?“ A terčem verbálního útoku se stala i Berdychova manželka Ester. „Hlavně se vyfoť s tou zlatokopkou někde v Las Vegas… Aby ti neutekla, když budeš furt prohrávat a nebudou prachy,“ vzkázal mu český „fanoušek“ a doporučil tenistovi, aby ukončil kariéru a opět to zakončil vulgárním výrazem.

Berdych pak ironicky poděkoval za podporu právě těmto sprostým lidem, kteří na tenistu pravděpodobně vsadili, a pak je rozzuřilo, že prohrál a oni přišli o peníze.

Není v tom sám

Podobným útokům čelí většina profesionálních hráčů na okruhu a loni s tím vyšla ven i Barbora Stýcová. „Když si po prohraném utkání otevřu mobil a vidím ty zprávy, tak mi to rozhodně nepomáhá. Není to ale tak špatné jako před dvěma týdny, kdy bylo mně i mojí rodině vyhrožováno smrtí,“ povzdechla si Strýcová.

„Nejsem v tom sama a přitom proti tomu nelze bojovat. To je na tom to smutné,“ mrzí tenistku, jak nenávistní dokážou lidé být.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze