VIP Sport

23. ledna 2018 • 05:00

Rosolová roztáhla atletickou oponu: Proč nejsme s Hejnovou kamarádky…

Autor:
###BLOK-TOP-VIDEA###

Reprezentovaly stejnou zem, běhaly stejnou trať, trénovaly ve stejné skupině. Přesto atletky Denisu Rosolovou (31) a Zuzanu Hejnovou (31) přátelství nepojí. „Prostě jsme si nesedly,“ prozradila Denisa.Už si nemusí na nic hrát. Denisa, která na květen čeká se snoubencem Helceletem narození holčičky, se s profesionálním sportem rozloučila, a tak teď může nechat nahlédnout fanoušky prostřednictvím sociálních sítí do atletické kuchyně. Ti jí pokládají všelijaké dotazy, nicméně jedno téma převládá: Jak vychází se Zuzanou Hejnovou.

Ač bok po boku běžely finále olympiády a makaly spolu v tréninkové skupině Rychlý holky, vždy bylo mezi nimi patrné napětí. Do náruče si láskou rozhodně nepadaly.

I když atletky Denisa Rosolovoá se Zuzanou Hejnouvou závodily za českou reprezentaci, v podstatě nikdy nebyly kamarádky.
I když atletky Denisa Rosolovoá se Zuzanou Hejnouvou závodily za českou reprezentaci, v podstatě nikdy nebyly kamarádky.

„Zuzanu respektuji jako závodnici. Jestli jsme kámošky? Nemyslím si,“ potvrdila nyní Denisa chladný vztah s parťačkou, které začala v roce 2012 lézt do zelí. Respektive do překážek. „Jak to občas bývá, ne vždy si s každým stoprocentně sednete. Nebyl ale problém být spolu během závodů na pokoji. Jsme normální dospělé ženské, které jen spolu doma nepůjdou na kafe,“ dodala.

Zlomem ve vzájemném vztahu se stalo ME v Helsinkách 2012. Zatímco Rosolová, která tehdy s překážkami v podstatě začínala, brala senzační stříbro, favorizovaná Hejnová ve finále vyhořela. I proto na podzim opustila skupinu Rychlých holek.

„Obě jsou obrovské individuality, staly se z nich soupeřky a přestalo to fungovat. Jsou případy, kdy se z atletů stanou rivalové a málokdo to ustojí tak, že si pomůžou. Zbytečně by si braly navzájem energii,“ uvedla tehdy trenérka Martina Blažková.

Dojatá? Byla jsem spíš v šoku, směje se Rosolová po žádosti o ruku v přímém přenosu
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud